Aryalarla Mezzo Soprano Ezgi Saydam
30 Aralık 2009 Çarşamba - 11:43     3.267 kez okundu.    
Aryalarla Mezzo Soprano Ezgi Saydam

Aryalarla Mezzo Soprano Ezgi Saydam

Alman ve İngiliz müzik eleştirmenlerinin ‘The Golden Siren From The Ottoman Bosphorus’ adını verdikleri Mezzo Soprano Ezgi Saydam 30 Aralık akşamı Akbank Sanat’ta aryalarıyla Eski Yıl’a Veda konseri verecek.

Salzburg Mozarteum’da ünlü sanatçı ve öğretim üyesi Prof. Hana Ludwig ve Viyana’da sanatçı Carol Byers ve James Pearson’la arya repertuarlarını oluşturan Saydam, Mozart ve Rossini’nin bestelerindeki yorum başarısıyla büyük övgüler alıyor. Sanatçı Mimar Sinan Devlet Konervatuarı mezunu ve İstanbul doğumlu. Hocaları Prof.Güzin Gürel ve Prof.Yıldız Dağdelen. Master’ını İTÜ İleri Müzik Araştırmaları Merkezi’nde yapan Saydam, İsviçre, Almanya, Mısır, Kahire, Avusturya, Belçika, İtalya’da konserler gerçekleştirdi. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan sanatçı İstanbul Barok Topluluğu, İstanbul Oda Müziği Topluluğu, The London Academy of Ottoman Court Music Orkestrası, Viyana Operası Orkestrası, Manchaster Camerata Orkestrası ile solist olarak çalıştı. Yurtdışındaki operalarda roller alan sanatçı 1990 ve 1993 yılında gerçekleşen Müzik Yarışmalarında birincilik ödülleriyle önemli başarılar sağladı. Konser CD kayıtları ve ‘Bir Kadın Aşkı ve Hayatı’ adlı albümü bulunan sanatçıyı daha yakından dinlemek üzere bu akşam Akbank Sanat’ta buluşalım.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.