Aspendos’a Yıldız Yağmuru
7 Temmuz 2011 Perşembe - 09:58     2.640 kez okundu.    
Aspendos’a Yıldız Yağmuru

Aspendos’a Yıldız Yağmuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ilk kez düzenlenen ‘1.Uluslararası Antalya Caz Festivali’ dünyada ve ülkemizde tanınmış birçok sanatçıyı bir araya getirecek.

20- 24 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin amacı; önemli dünya festivalleri arasında Antalya’yı ve Türkiye’yi kültürel ve tarihi alanda da tanıtmak olacak. Festivalin tanıtımını ülkemize ve uluslar arası alanda yapmak için Antalya- Ramada Otel’de düzenlenen basın toplantısı nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Levent Demirek bir konuşma yaparak üç yıl sonunda içerik ve teknolojik olarak dünyanın bir numaralı festivallerinden biri olacağını belirtti. Aspendos Antik Tiyatro’da gerçekleşecek festivalin, kültür ve tarih miraslarını koruma kapsamında ses yüksekliği 90 desibeli aşmayacağı belirtildi.  15 ülkenin ulusal gazetecilerinin izleyeceği festivale Al Di Meola, Fahir Atakoğlu gibi müziğin duayenleri konserleriyle destek verecekler. Festivale destek veren kurum ve kuruluşlar arasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Otelciler Federasyonu, TANTUR, ICF Airports, Antalya Tanıtma Vakfı bulunuyor. 1. Antalya Caz Festivali’nin açılış günü 20 Temmuz’da Fado müziğinin önemli yorumcularından Monica Molini, Mehmet İkiz Trio ve China Moses eşliğinde unutulmaz bir konser verecek. Festivalin ikinci günü olan 21 Temmuz’da İskandinavya’dan ‘Kuzeyin Büyülü Sesi’ Lisa Ekhdal sahne alacak. Sanatçı ilk albümündeki başarılı çalışmayla dört platin ve üç Grammy ödülüne layık olmuştu. Aynı gün sahneyi İnsight ve  Nino Katamadze paylaşacak. 14 yaşından bu yana vokal olarak sahnelerde büyüyen Gürcistan doğumlu sanatçı Katamadze, İnsight ile birbirinden sürpriz doğaçlamalar ve sahne şovlarıyla geliyor. Festivalin üçüncü günü Aspendos tarihi sahneleri ‘çıplak ayaklı diva’ Cesaria Evora’yı ağırlayacak. Çok ileri yaşlarda keşfedilen ve Grammy ödülleriyle başarılarını ispatlayan folk şarkıcısı ülkesinin ve dünyanın aç ve fakir halkına ithafen sahneye yalınayak çıkarak, duyarlılığını gösteriyor. Antalya’lılar festival kapsamında sürprizleriyle dopdolu olarak müzikseverleri ağırlamak için bekliyor.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.