Asturias Edebiyat Ödülü Şarkıcı Cohen’e
3 Haziran 2011 Cuma - 12:25     2.943 kez okundu.    
Asturias Edebiyat Ödülü Şarkıcı Cohen’e

Asturias Edebiyat Ödülü Şarkıcı Cohen’e

Yetmişaltı yaşındaki ünlü Kanadalı şarkıcı Leonard Cohen ‘şairlik yeteneğiyle, düşünmeye sevk eden şarkılarıyla’ İspanya’nın en önemli ödüllerinden Astuarias Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

Modern çağın en etkili kalemlerinden Leonard Cohen’e ‘Asturias Prensi’ ödülünü veren vakıf, sanatçının şarkılarında insanlığın sorunlarını derinden ve etkileyici şekilde dile getirdiğini açıkladı. Asturias Prensliği Ödülü her yıl İspanya’da Asturias Prensliği Vakfı’nın sanat, bilim, insanlık ve kamu hizmetlerine emek veren bireyler yada kuruluşlara verdiği özel ödüllerdir. 24 Eylül 1980 yılında ilk olarak düzenlenen ödül töreni her yıl, İspanya’nın özerk bölgesi Asturias’ın başkenti Oviedo’da verilmektedir. Ödülü alan dünyaca tanınmış sanatçılar, kurum ve politikacılar arasında Umberto Eco (2000), Uluslar arası Uzay İstasyonu (2001), Woody Allen (2002), Arthur Miller (2002), Brezilya Ulusal Futbol Takımı (2002)Paco de Lucia (2004), AB Erasmus Programı (2004), Pedro Almodovar (2006), Bob Dylan (2007), Al Gore (2007), Google (2008) ve daha birçoklarını sayabiliriz. İspanya dünya bankasının açıkladığı bilgilere göre dünyanın sekizinci en büyük ekonomisine sahip ülkeler arasındadır. 1999 yılı itibariyle milli para birimi Pesetas’ı kullanımdan kaldırarak, Avrupa Birliği para birimi Euro (Avro)’ya geçtiler. Latin Amerika, Afrika ve Doğu Avrupa’dan göç alan ülkenin nüfusu kırkbir milyon kişi civarındadır. Nüfus yoğunluğu en fazla şehri ise Madrid’dir. Ayrıca ülkede aynı cinsten insanların evlenme hakları bulunmaktadır. İspanyolca, Katalanca, Galiçyaca, Baskça ve Aranese bölgelere göre kullanılan ana dillerdir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.