Atatürk’ü ‘Sevmek- To Love’
30 Ocak 2011 Pazar - 11:28     3.082 kez okundu.    
Atatürk’ü ‘Sevmek- To Love’

Atatürk’ü ‘Sevmek- To Love’

Amerika’nın ünlü sahne sanatları şehri Manhattan- Broadway’de bulunan ‘Symphony Space’ sahnesinde Türk- Amerikan Repertuar ve Eğlence Tiyatrosu (TARTE) ‘To Love- Sevmek’ adlı oyunu sergiledi.

 Danslarla görsel zenginlik kazanan oyun İngilizce olarak oynandı. Oyunun yazarı ve TARTE’nin kurucusu Ayşe Eldek’in bu aşk hikayesi Büyükada’da yaşayan bir Ermeni kızın Atatürk’e olan büyük tutkusunu ve O’na ulaşma çabasını konu ediyor. Büyükada, İstanbul sahili açıklarında bulunan ve yabancıların ‘Prenses Adaları’ olarak bilinen ada grubunun en büyüğüdür. 5,4 kilometrekare yüzölçümüyle, kışları nüfusu 7320 kişidir. Adanın tarihi yapısı içinde M.S 6.yüzyılda yapıldığı bilinen Aya Yorgi Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırı ve yörede birçok kilise ve manastır kalıntıları bulunmaktadır. Adanın İsa Tepesi’nde bulunan Rum Yetimhanesi dünyanın en büyük ahşap blok yapılarından biri olarak göze çarpmaktadır. Tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de turistlerin ilgi odağı olan Büyükada’da dört plaj bulunmaktadır. Prenses Koyu Plajı, Nakibey Plajı, Kumsal Plajı, Yörükali Plajı. Her yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde çeşitli din ve mezhepten ziyaretçi akınına uğrayan Aya Yorgi kilise ve manastırı niyet ve şifa için kapılarını herkese açmaktadır. Ada’nın ilgi çeken önemli özelliklerinden biri de payton sefalarıdır. Büyük ve küçük tur adı verilen süslü koltuklarıyla tarihi at arabaları adanın vazgeçilmez keyiflerinden biridir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.