Atatürk Olimpiyat Stadı 360 Derece
25 Ağustos 2010 Çarşamba - 11:13     3.186 kez okundu.    
Atatürk Olimpiyat Stadı 360 Derece

Atatürk Olimpiyat Stadı 360 Derece

Atatürk Olimpiyat Stadı aylar öncesinde başlayan U2 360 konserine hazırlıklarını tamamladığı şu sıralar grubun tırlar dolusu malzemelerini karşılamak için bekliyor.

Konsere adını veren 360 Derece Tour seyircilerinin aynı kalitede ses ve görüntüye ulaşabilmesi için tasarlanmıştır. Günümüz müzik endüstrisinde devrim sayılan sistemle hayranlarının karşısına çıkacak olan U2 ülkemiz tarihininde de en büyük stad konserlerinden birini gerçekleştirecek. Bilet fiyatlarının 50 TL’den 375 TL’ye uçtuğu konserin yapılacağı Atatürk Olimpiyat stadı Başakşehir’de 584 hektarlık alana sahip olmaktadır. 1999 yılında yapımına başlanan kompleks 2002 yılında tamamlanarak hizmete sunulmuştur. Henüz genç bir yapı olan olimpiyat stadyumu çim zeminli ve 80 bin kişilik seyirci kapasitesi ne sahiptir. Her tür spor faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda faaliyetlere cevap verilecek alt yapı da bulunmaktadır. Dünyanın en önemli ve en büyük stadları arasında sayılan Atatürk Olimpiyat Stadı UEFA kurulu nca 5 yıldızlı stad olarak tescillenmiştir. Stada 9 kulvarlı koşu pisti, iki adet atletizm ve antrenman sahası yla sporcu, eğitimci ve antrenör yetiştirilebilecek donanım bulunmaktadır. 31 Temmuz 2002’de Galatasaray- Olimpiakos dostluk maçıyla açılışını gerçekleştiren stad Galatasaray- Fenerbahçe dev derbisinde 70.125 seyirciyi misafir etmiştir. İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından Galatasaray klübüne kiralanarak tahsis edilen stad şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un maçları için kullanılmakta ve klüp ve takımların kiralama talepleri değerlendirilmektedir. 6 Eylül’de muhteşem bir konser organizasyonuna sahne olacak olimpiyat stadyumu ilginç görüntülerle bir kez daha spor ve müzik tarihine adını altın harflerle yazdıracak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.