Avusturyalı Ünlü Piyanist Buchbinder Zorlu Center’da
1 Nisan 2014 Salı - 14:39     4.343 kez okundu.    
Avusturyalı Ünlü Piyanist Buchbinder Zorlu Center’da

Avusturyalı Ünlü Piyanist Buchbinder Zorlu Center’da

Şefleri Sascha Goetzel’in eşliğindeki Borusan Filarmoni Orkestrası ve şef Cemi’i Can Deliorman eşliğindeki T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Çok Sesli Korosu uluslararası ödüllere sahip Avusturyalı klasik piyanist sanatçısı Rudolf Buchbinder’i 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 20:00’de Zorlu Center Ana Tiyatro’da ağırlayacaklar.

Konsere Chiara Skerath (soprano), Rachel Frenkel (mezzosoprano), Frederic Antoun (tenor) ve Marcus Marquardt (bas) solist olarak eşlik etmekte olup Beethoven’ın 3.Piyano Konçertosu ve Mozart’ın Requiem’i seslendirilecek. 1946 yılında Çekoslovakya’da dünyaya gelen Rudolf Buchbinder Viyana Müzik Akademisi’ni bitirdikten sonra Kuzey ve Güney Amerika’da piyano resitalleri gerçekleştirmiştir. Van Cliburn Uluslararası Piyano Yarışması’nın özel ödülüne layık görülen ünlü piyanist daha sonra Viyana Filarmoni Orkestrası ile daimi turnelere çıkmıştır. Basel Müzik Akademisi’nde piyano eğitmenliği yapan sanatçı Joseph Haydn ve Beethoven’ın tüm piyano sonatlarını, Brahms’ın piyano konçertolarını, Harnoncourt ve Concertgebouw Kraliyet Orkestrası’nın konserlerini Teldec etiketiyle albüm olarak kaydeden sanatçı aynı zamanda uluslararası birçok ödülünde sahibi olarak tanınmaktadır. Denize kıyısı olmayan ülke Çekoslovakya, Orta Avrupa’da bulunmaktadır. 1993 yılında Çek Cumhuriyeti olarak, Slovakya’dan ayrılan Çekoslovakya dünya tarihinde kurşun atılmamış kan dökülmemiş şekilde ayrışan tek ülkedir. Prag, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve ülkenin en büyük şehridir. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak adlandırılan Prag’a ‘Altın Şehir’, ‘Masal Şehri’, ‘90’ların Sol Bankası’, ‘Avrupa’nın Kalbi’, ‘Şehirlerin Anası’ denmektedir. Şehrin bir başka özelliği ise 2.Dünya Savaşı’nda hiç hasar görmemiş olmasıdır. Bu nedenledir ki bünyesinde bir çok tarihi bina ve mekan bulunmaktadır. Bu tarihi mekanların arasında St.Vitus Katedrali en ilgi çeken yerler arasındadır. 1992 yılından bu yana Prag şehrinin tarihi mekanları UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine girmiştir. 1939 yılında Nazi lideri Adolph Hitler, Prag şehrine girmek istemiştir. Birçok Yahudi’nin öldürüldüğü veya sürgün edildiği ülkede 1945 yılında Nazilere karşı bir ayaklanma gerçekleşmiştir. USAAF tarafından defalarca bombalanan Prag’ta Sovyet Ordusu’nun şehre girmesinden sonra kaçan Almanlar Benes Antlaşması yoluyla ülkeden atılmışlardır.  USAAF, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’na ait Hava Kuvvetleri Birimi’dir. 2.Dünya Savaşı’nda Batılı müttefiklerin savaşı kazanmasında etkisi büyük olan hava ordusu ABD askeri örgütünün en önemli birimlerinden biridir. Hava savunması, hava savaşları ve uzay araştırmaları gibi unsurları geliştiren Amerikan hava ordusu 1947 yılında Ulusal Güvenlik Yasası ile Amerikan Ordusu’na bağlanmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.