Bağımlılar Yararına Winehouse – Bennett Single
6 Ağustos 2011 Cumartesi - 14:26     2.358 kez okundu.    
Bağımlılar Yararına Winehouse – Bennett Single

Bağımlılar Yararına Winehouse – Bennett Single

Dünyaca ünlü caz müziği duayenlerinden Tony Bennet ile geçtiğimiz haftalarda yaşamını yitiren genç şarkıcı Amy Winehouse’un birlikte gerçekleştirdikleri düet- single’in satışlarından elde edilecek gelir bağımlılıktan kurtulmak için savaş veren birçok hastanın yararına aktarılacak.

23 Temmuz’da hayata gözlerini yuman Amy Winehouse’u kaybetmesi üzerine babası Mitch Winehouse alkol ve uyuşturucu bağımlısı gençleri tedavi amacıyla bir vakıf kuracağını açıkladı. Sosyal medya, yazılı basın ve TV kuruluşlarının da çabalarıyla insanlık tarihinin en amansız mücadele si sürüyor. Uyarılar, söyleşiler, paneller, sohbetler ve reklam spotlarında gençlere bu tür maddelerin kullanımının getireceği zararlar örneklerle anlatılıyor. Sigaradan başlayarak, kullanımları alışkanlık yapan tüm maddelerin insan vücudunda beyin, sinir sistemi, sindirim sistemi, karaciğer, böbrekler, gözler, solunum sistemi, kanda zehirlenme gibi komplikasyonları olduğu gibi kişiye sosyal ve maddi zararları da kaçınılmazdır. Sosyal varlığıyla uyum içinde yaşaması gereken insan için gereken akıl ve ruh sağlığıdır. Bu sebeple akıl ve ruh sağlığını hasara uğratan olumsuz bu maddeler kişiyi ailesinden, toplumdan, işinden ve insani zevklerinden uzaklaştırarak karamsar, doyumsuz, sorumsuz bir hayata sevkeder. Kanser, verem, frengi ve AIDS gibi amansız hastalıklara yakalananların çoğunluğunu madde bağımlılığı olan kişilerdir. Madde bağımlılığına sebep olan duygusal nedenleri fark etmek için ailenin çocuğunu, yada kişinin kendisini iyi gözlemlemesi gerekir. Yaşanan karamsar olaylar, üzüntüler, travmalar, maddi- manevi sebepler gibi bir çok etken insanları madde bağımlılığına itmektedir. Psikolojik sıkıntılarımızı yaşarken alkol, sigara yada diğer maddelere sığınmamalı ve daima psikolog, psikiyatr gibi yardımcı uzamanlara başvurmalıyız.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.