Bariton Caz Şarkıcısı Gregory Porter CRR’de
27 Kasım 2013 Çarşamba - 10:50     1.979 kez okundu.    
Bariton Caz Şarkıcısı Gregory Porter CRR’de

Bariton Caz Şarkıcısı Gregory Porter CRR’de

Yeni albümü ‘Liquid Spirit’le dünya turnesine çıkan Gregory Porter, 28 Kasım 2013 Perşembe saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda caz severlerle bir araya gelecek

. 2010 yılında çıkardığı ilk albüm Water (Su) Grammy ödülüne adaylığına layık görülürken 2012 yılında çıkardığı ikinci albümüyle ‘En İyi Geleneksel Performance’ dalında bu kez Grammy ödülü sahibi olmuştur. Sanatçı, 1971 yılında ABD’nin California eyaleti, Los Angeles şehrinde dünyaya gelmiştir. ABD’nin Batı yakasının en kalabalık eyaletlerinden biri olan Kaliforniya’yı büyüklükte Teksas, New York ve Florida eyaleti takip etmektedir. 19.yüzyıl ortalarında altın yataklarının bulunmasıyla beraber 10.000 kişi kadar olan nüfusu bir anda artarak Amerika’nın en önemli ekonomi merkezleri haline gelmiştir. ‘Bugün Kaliforniya bağımsız bir ülke olsaydı dünyanın en büyük ekonomisine sahip 6.ülkesi olurdu’ şeklinde söylenmektedir. Eyalet gelirlerinin yüzde 40 kadarını eğitim sektörüne harcamaktadır. 200 yıl içinde nüfusu 35.000 katına çıkan ve ekonomisi 1,5 trilyon doları aşan eyalet dünya tarihine rakipsiz damgasını vurmuştur. 2003- 2011 yılları arasında Holywood yıldızı ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’in eyalet başkanlığı yaptığı Kaliforniya eyaletine ilk olarak 16.yüzyılda Portekizli Rodrigez Cabrilho ayak basmıştır. İngiliz korsan Francis Drake, tüm eyaletin sahibi olduğunu ilan etmiştir. 17.ve 18.yüzyıllarda İspanya ve Meksika’nın bir parçası haline gelen bölge bir süre sonra terk edilmiştir. Meksika- Amerika Savaşı’ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri Birliği’ne dahil olan eyalet altın yataklarının keşfinden sonra önlenemez bir hızla büyümüştür. Eyalette Hollywood, Silikon Vadisi ve Los Angeles şehirleri en dikkati çeken merkezlerden biridir. Klasikleşen tabire göre ‘dünyanın izlediği ve duyduğu çoğu şey Kaliforniya’da üretilmektedir.’ denir. Silikon Vadisi, Kuzey Kaliforniya’da yer alan San Jose vadisinin dünyada bilinen adıdır. Bilişim teknolojilerine bağlı sektörleri tanımlamak için kullanılan ‘Silikon Vadisi’, Intel, Apple, Oracle, Microsoft, Google, Facebook, Twitter, Nvidia, Mozilla, Cisco gibi firmaların merkezi ya da çıkış yeridir. Kalifırniya eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunan ünlü Hollywood şehri dev film platolarının bulunduğu ve ünlü sinema yıldızlarının oturduğu Amerikan sinema endüstrisinin merkezidir. Güzel bir havası ve açık geniş alanlara sahip olması açısından New York’ta çekilmeye başlanan sinema filmleri tüm teçhizatıyla Hollywood’a kaymıştır. Söylentilere göre; Hollywood, Meksika sınırına oldukça yakındır. Sinemanın mucidi Edison’a patent ücreti ödemek istemeyen sinemacılar polise yakalanmamak için Meksika’ya kolaylıkla geçmektedirler. Kaliforniya’da emlak ücretleri de bir hali yüksektir. En ucuz bölge olan Central Valley’de evler 290.000 dolar, San Fransisco koyunda 650.000 dolar, Beverly Hills’te ise 2- 3 milyon dolardan başlamaktadır. Amerika’nın en zengin muhiti olan Beverly Hills’te kişi başına düşen 115.000 dolardır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.