Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde Sevgililer Günü Konseri
14 Şubat 2014 Cuma - 11:53     3.390 kez okundu.    
Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde Sevgililer Günü Konseri

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde Sevgililer Günü Konseri

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde keman sanatçısı Anton Martynov, 14 Şubat 2014 Cuma saat 20:00’de gerçekleştireceği Sevgililer Günü Konseri’nde tüm seven kalpler için çalacak.

Sanatçı, Sevgililer Günü konserinde Glazunov, Glinka ve Prokofiev’den oluşan eserleri seslendirecek. Eserler arasında Glazunov’un Keman Konçertosu, Glinka’nın Ruslan ve Lyudmilla Uvertürü ve Prokofiev’in Romeo ve Juliet Orkestra Suiti yer almaktadır. Unutulmaz aşk hikayelerinden dünyanın en bilinen ve hikayesi sinema, TV, opera ve bestelerle anılan Romeo ve Juliet’in aşk hikayesidir. İngiliz yazar William Shaekspeare’in yazdığı oyunun ana teması ‘aşk için ölüme bile gidilir’ şeklinde söylenebilir. Birbirlerine düşman iki ailenin çocukları olan Romeo ve Juliet, ilk karşılaştıkları anda birbirlerine aşık olmuşlar ancak kavuşamama öyküleri de burada başlamıştır. Juliet, sevdiği erkeğe kavuşmak için ailesini yok saymaya hatta kendini yok etmeye dahi karar vermiştir. Bir rahibin yardımıyla zehir içerek ölmüş gibi yapan Juliet’in planında kendini yok ederek sevdiğine kavuşma fikri bulunmaktadır. Ancak Romeo, sevgilisinin ölüm haberini duyar duymaz artık hayatta kalmasının bir anlamı olmadığını düşünerek kendisini öldürmüştür. William Shaekspeare, ‘İngiltere’nin Ulusal Ozanı’ olarak adlandırılmaktadır. Günümüze 38 oyunu, 154 sonesi, öykü, şiirler ve kitabeler kalan Shaekspeare, Londra’da bir tiyatronun sahibi olarak prestijli bir iş yaşamı yla sanat kariyerine başlamıştır. Yazdığı ilk oyunlar çoğunlukla komedi ve tarih içerikli olan Shaekspeare, bir yazar olarak 16.yüzyılın sonlarına doğru kültür ve sanat alanında zirveye tırmanmıştır. 17.yüzyılın başlarından itibaren trajedi’ye yönelen yazar, Hamlet, Macbeth, Kral Lear ve Othello’yu bu dönemde yazmıştır. Daha sonra trajikomedi ve dram türü eserler yazıp, diğer oyun yazarlarıyla işbirliği içine geçmiştir. William Shaekspeare, yaşadığı zamanın saygın şair ve oyun yazarlarından olmuştur. Ancak 19.yüzyılda günümüzde ulaştığı değere ulaşamamış olduğu anlaşılmaktadır. Shaekspeare’in yazıları ve ifadeleri konusunda bir deha olduğunun da altı çizilmektedir. 20.yüzyılda bilim, tiyatro ve edebiyat alanındaki farklı akımlar içinde yeniden keşfedilen eserleri halen tüm dünyada siyasi, bilimsel ve edebi alanlarda farklı yorumlanmaktadır. Shaekspeare, belediye meclisi üyesi ve deri eşya tüccarı bir babanın ve varlıklı bir toprak sahibinin kızı bir annenin sekiz çocuğundan biridir. Evlerine 400 metre uzaklıktaki ücretsiz bir okulda eğitim hayatı na başlayan Shaekspeare, İngiltere’de kraliyet kararlarınca uygulanan ciddi müfredatlarda, Latince ağırlıklı eğitimler almıştır. 18 yaşına geldiğinde kendisinde 8 yaş büyük Anne Hathaway ile evlenen sanatçının evliliğinden doğan ikiz bebeklerinden birini nedeni belirsiz şekilde kaybetmiştir. Ünlü yazar Shaekspeare’in ne zaman yazı yazmaya başladığı tam olarak tespit edilememiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.