Beşiktaş İnönü’de Rihanna Fırtınası Kopacak
30 Mayıs 2013 Perşembe - 09:57     2.011 kez okundu.    
Beşiktaş İnönü’de Rihanna Fırtınası Kopacak

Beşiktaş İnönü’de Rihanna Fırtınası Kopacak

Pozitif Live tarafından düzenlenen ve 01 Mayıs- 30 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Calling 2013 şehir festivali bugün 30 Mayıs 2013 Perşembe günü Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda hayranlarını ünlü şarkıcı Rihanna ile buluşturacak.

Biletlerin çok kısa zamanda tükendiği konser Rihanna’nın Diamonds Dünya Turnesi kapsamında Avrupa ayağının ilk randevusunu İstanbul’da gerçekleştirmektedir. Barbados’lu şarkıcı 1988 yılında dünyaya gelmiş olup, asıl adı Robyn Rihanna Fenty’dir. İlkokulda şarkı yarışmalarına katılan küçük Rihanna, Jay-Z isimli bir müzisyen tarafından yeteneği keşfedilmiştir. Tatil sırasında dans edip şarkı söylediği bir mekanda Evan Rogers’la tanışan sanatçı albüm teklifleri ni kabul ederek annesiyle Amerika’ya taşınmıştır. Bir plak şirketiyle anlaşma imzalayan sanatçı 2005 yılında ilk albümü ‘Music of the Sun’ı çıkarmıştır. Albümün hit şarkısı ‘Pon de Play’le Bilboard listelerinde ikinci sıraya yükselmiştir.  2006 yılında çıkardığı ikinci albümde yer alan ‘SOS’ şarkısıyla Bilboard Hot 100’de birinci sıraya yükselmiştir. 2008 yılında ‘Umbrella’ şarkısıyla hızlı çıkışını Grammy ödülüyle taçlandıran Rihanna 2010’da çıkardığı ‘Loud’ albümüyle 5 milyon satış rekoruna ulaşmıştır. Başarılı albümlerini arka arkaya çıkaran ve başarısını her çalışmada katlayarak arttıran sanatçının sesi 3 oktav genişliğindedir. Bugüne kadar 20’ye yakın Bilboard Müzik ödülü, 7 Grammy, 4 American Music Awards, BRIT ödülleri ve Dünya Müzik ödülleri sahibi olan sanatçı değiştirdiği imajlarla genç kızların örnek aldığı bir solist olmuştur. Rihanna’nın doğduğu Barbados ülkesi bağımsız bir ada yapısındadır. Güney Karayipler bölgesinde yer alan ülke Amerikan ülkelerinden biridir. Güney Amerika kıtasına bitişik olan Barbados adası Karayip’te bulunan Antil Ada zincirinin de bir parçasıdır. Barbados Adası, tropikal iklim etkisinde olup, Atlas Okyanusu’ndan esen alize rüzgarlarından dolayı ılımandır. Adanın iç kesimlerinde tarıma elverişli alanlar bulunmaktadır. Şeker kamışı çiftlikleri muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. Ada, gelişen dünya standartlarına en yüksek düzeyde ayak uydurmakta ve okur- yazar oranı en yüksek bölgedir. Küçük bir ada olmasına rağmen İnsan Gelişme Endeksi en yüksek 30 ülke arasına girmiştir. Amerikan göçebelerinin yerleştiği en erken ada sakinleri çiftçilik ve balıkçılıkla yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Depremin çok görülmediği Güney Amerika ve Karayip fay hattı üzerinde yer alan Barbados adası her mevsim güneş görmektedir. Kışları çok nadir kar gören ülkede ilkbahar, sonbahar ayları ılık ve yağışlıdır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.