Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde Aseton
24 Ekim 2010 Pazar - 10:46     3.064 kez okundu.    
Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde Aseton

Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde Aseton

Üç genç yetenek, üç güzel kız, üç güzel sesten oluşan Aseton grubu 25 Ekim 2010 Pazartesi akşam 22:30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde hayranlarıyla buluşacak.

Aseton grubu, 2005 yılından bu yana İstanbul’da canlı müzik yapan mekanlarda yakaladıkları başarılı performansları ve besteleriyle müzik dünyasında hızla ilerliyorlar. Üç Türk müzisyen genç kızın kah neşeli, kah hüzünlü ve romantik melodileri, hayatı algılama ve yaşama biçimleriyle dopdolu müzikleri kulakları dolduruyor. Bestelerinin yanı sıra hit ve nostaljik-popüler parçalar ı kendi stillerinde yorumluyorlar. 2008 yılında MTV- TTNet Müzik ödüllerinde ‘Sen’ isimli besteleriyle birincilik ödülüne layık görülen Aseton grubu, şu sıralar yeni albümlerini çıkarma hazırlığı yapıyorlar. İstanbul’un Avrupa Yakası ’nda yer alan tarihi ilçe Beyoğlu, 45 mahalleden oluşan kuzeyinde Şişli ilçesi, doğuda Beşiktaş ilçesi ve İstanbul Boğazı, kuzeyde Eyüp ilçesi ve güneyde Haliç ilçesi olarak Taksim bölgesinde bulunmaktadır. Yunanca’da ‘Pera’ yani ‘Karşı yaka’ anlamına gelen ilçenin ismi bir beyin oğlunun ilçede bulunan konağından ‘Beyoğlu’ ismi aldığı söylenmektedir. 1925 yılında resmi yazışmalarda ‘Pera’ adı kullanılmayarak, unutulmuş ve ‘Beyoğlu’ adı güç kazanmıştır. Beyoğlu ilçesi 16.yüzyıla kadar tek, tük evlerin bulunduğu bahçelik bir bölge olarak bulunuyordu. Galata’dan gelen Hristiyan elçilerin İstiklal caddesi üzerine yerleşmesiyle Avrupai bir mimari tarzına bürünen ilçe 19.yüzyılda iyiden iyiye gelişmeye başladı. Osmanlı İmparatorluğunun dış ticareti arttırması sürecinde Beyoğlu uluslar arası ticaret merkezi olarak gelişme göstermiştir. Günümüzde ticari konumunun yanı sıra kültür ve eğlence merkezlerinin yaygınlaşmasıyla İstanbul’un vazgeçilmez odak gezi merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.