Bilkent’te Soprano Elena Brilova Rüzgarı
4 Şubat 2010 Perşembe - 10:47     2.993 kez okundu.    
Bilkent’te Soprano Elena Brilova Rüzgarı

Bilkent’te Soprano Elena Brilova Rüzgarı
Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Klaus Weise’nin orkestra şefliğinde 5 Şubat Cuma akşamı saat 20:00’de Soprano Elena Brilova Strauss, Beethoven eserleriyle operaseverlerin huzurunda olacak.

Çiçeği burnunda bir orkestra olan Bilkent Senfoni Orkestrası çalışmalarına 1993 yılında üniversite bünyesinde başladı. Konservatuarların ve Sahne Sanatları bölümlerinin yüksek lisans düzeylerini aşmış yerli ve yabancı 120 müzisyenden oluşan Bilkent Senfoni Orkestrası kısa zamanda başarılı çalışmalar yaparak akademik, özel ve uluslar arası bir orkestra olma özelliğini taşımaktadır. Kuruluş aşamasında küçük bir senfoni orkestrası olarak yola çıkan akademik oda orkestrası yapılanmasının ardından, yaylı çalgılar gurubunu da bünyesine dahil ederek orkestralar topluluğu haline gelmiştir. Her yıl 80’den fazla etkinliğie imza atan orkestranın tüm oluşum evrelerindeki konser kayıtları CD’ler halinde müziksevelerin arşivlerinde yer almıştır. Bilkent Senfoni Orkestrası tüm akademik yapılanma içindeki ve özel orkestra oluşumlarının amaçları doğrultusunda müziğe ilgi ve sevgiyi arttırmak, daha geniş kitlelere ulaşarak ülkeler arasındaki iletişimi güçlendirmek, akademik bünyeye kaynak sağlamak, kaliteli ve kalıcı yaratımlarla büyümek üzere çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Soprano Elena Brilova ve Bilkent Senfoni Orkestrası yarın akşam Beethoven ve Strauss’un ılık rüzgarlarıyla Ankara’nın soğuk havasını ısıtacak.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.