Bir Anne ve İki Kızın Konseri Arena’da
24 Ağustos 2011 Çarşamba - 11:20     2.445 kez okundu.    
Bir Anne ve İki Kızın Konseri Arena’da

Bir Anne ve İki Kızın Konseri Arena’da

Türk Pop ve Özgün müziğine romantik ve güzel yorumlarıyla büyük hayran kitlesine sahip üç ayrı yorumcu, anne ve kızları Leman- Şevval- Şehnaz Sam 19 Eylül 2011 Pazartesi günü Kuruçeşme Arena’da bir araya gelecek.

Leman Sam, 1951 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aile kökeni Rumeli’ye dayanan sanatçı, çocukluk yıllarını Anadolu’da geçirdikten sonra Anadolu kültürüne aşık olarak kendini tam bir Anadolu’lu olarak nitelendirir. Tiyatro, şan, Dans ve mim sanatçısı olan Sam, devlet operasında bir müddet korist olarak görev yapmıştır. Klasik Batı, Caz müziği icralarının yanı sıra türkü yorumlarında da başarılı olan sanatçı aynı zamanda yirmi dilde şarkı repertuarına sahiptir. Ülkemizde birçok turneye katılan sanatçı yurtdışında da diplomatik organizasyonlar da konserler vermiştir. Fransızca, Rumca, İspanyolca olmak üzere çeşitli dillerde şarkı repertuarına sahip olan sanatçı, önemli ölçüde doğa ve hayvan sever olarak tanınmaktadır. Bu konudaki duyarlılığı arttırmak için birçok sosyal projeler de yer almaktadır. SHKD – Sokak Hayvanları nı Koruma Derneği, sokaklarda yaşayan köpekleri sahiplendirme yada kısırlaştırıp yerine bırakma projesini yürüten bir sosyal hizmet kurumudur. Türkiye’de aile bütünlüğü içerisine yeni bir fert olarak köpek yada kedi beslemek bilincini aşılamaya çalışan dernek, sokaklarda açlık, susuzluk ve diğer tehlikeler altında bulunan hayvanları korumayı amaçlamaktadır. Avrupa’da kedi, köpek ırkı ailelerin geleneksel bir ferdi olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Birçok aile hemen tüm yaşam alanlarını evcil hayvanlarla paylaşmaktadırlar. Çocuğun ruhsal gelişimi açısından da önemli bir yere sahip olan evcil hayvanlar, hayvan hakları yasalarıyla korunmaktadırlar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.