Blues Albümü ‘Clapton’ Geliyor
20 Ağustos 2010 Cuma - 11:25     2.647 kez okundu.    
Blues Albümü ‘Clapton’ Geliyor

Blues Albümü ‘Clapton’ Geliyor

Dünyaca tanınmış blues sanatçılarından ünlü gitarist Eric Clapton’ın beklenen solo albümü ‘Clapton’ 28 Eylül 2010’da müzikseverlerin elinde olacak.

Sanatçının son albümünden beş yıl sonra gerçekleştirdiği 14 derleme parçadan oluşan 19.albümde Steve Winwood ve Sheryl Crowl da konuk sanatçılar arasında yer alıyor. Son albümü ‘Back Home’ la 2005 yılında Billboard listelerinde ön sıralarda yer alan sanatçı 1945 yılında İngiltere’de Ripley şehrinde dünyaya geldi. ‘Slowhand’ takma adıyla anılan EricClapton, blues gitaristi, besteci ve şarkıcı olarak tüm dünyada tanınmaktadır. Blues gitarıyla Bluesbreakers, The Yardbirds, Derek and The Dominos, Cream, Blind Faith gibi meşhur gruplarla uzun yıllar çalışan Clapton 9 yaşına kadar büyükanne ve büyükbabasını anne ve babası olarak annesini ise ablası olarak bildi. 1964 yılında ilk müzik kariyerine The Yardbirds grubuyla blues-rock tarzı çalarak başladı. Bir yıl sonra grubun pop tarzı na yönelmesiyle gruptan ayrıldı. Aynı sene John Mayall ve BluesBreakers grubuna girerek blues gitar performansında üstünlüğünü gösterdi. Bu başarısının karşısında kendisine ‘God’ lakabı takılan sanatçı, gitardaki teknik hakimiyet ini müzik dünyasına kanıtlamış oldu. 1966 yılında kurduğu ‘Cream’ grubuyla 3 albüm gerçekleştirdi. 1968 yılında dağılan grubun konser kayıtlarından oluşan albüm 1969 yılında ‘Goodbye’ adıyla piyasaya sürüldü. 1969’da Blind Faith ve aynı adlı albümü, Derek and The Dominos’la konser çalışmaları, Leyla ve Mecnun hikayesinden esinlendiği Layla parçasının popüler olmasının ardından müzik kariyerine iki yıl kadar ara veren sanatçı bağımlılık sorunu yüzünden geçirdiği tedavi sonrasında bir rehabilitasyon merkezi kurarak ihtiyacı olanlara hayır sağlamış oldu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.