Bob Dylan Geliyor.
9 Mart 2010 Salı - 11:12     2.066 kez okundu.    
Bob Dylan Geliyor.

Bob Dylan Geliyor.
Dünyanın efsaneleşmiş en ünlü müzisyenlerinden Bob Dylan, 24 Haziran 2010’da İstanbul’da bir konser vermek üzere organizatörlerle anlaştı.

Bundan 21 yıl önce yine aynı tarihte ülkemizde bir konser gerçekleştiren Dylan’ın konser mekanı henüz açıklanmadı. Bob Dylan 1941 yılında Minnesota’da dünyaya geldi. Yahudi bir ailenin çocuğu olan ve Alman soyadını taşıyan, gerçek adı Robert Allen Zimmerman olan sanatçı babaannesinin Kars ilinin Kağızman ilçesi nden Odessa kentine göç ettiğini anlatmaktadır. 1963 yılında ilk albümü ‘The Freewheelin’ ile şöhret yolunda emin adımlar atmaya başlayan Dylan, renkli kişiliği ve ilginç fikirleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Savaşın anlamsızlığı, Tanrı, aşk ve sevgi, eğitim gibi bir çok alanda içinden geldiği gibi konuşan Bob bir çok kesimi rahatsız etmiş ve dikkatleri daima üzerine çekmiştir. Kendisi gibi meşhur bir müzisyen Joan Baez ’le uzun ve fırtınalı bir aşk yaşayan Dylan ilişkilerini yine frtınalı bir şekilde sona erdirmiştir. 1973 yılında yeni bir albümle patlama yapan sanatçı ‘Knockin’on Heaven’s Door ve ardından ‘One More Cup of Coffee’ adlı şarkılarını dünya klasikleri arasındaki önemli yerine koymuştur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.