Broadway Kıvamında Kafası karışık Kontrtenor Konseri
13 Aralık 2013 Cuma - 13:46     1.087 kez okundu.    
Broadway Kıvamında Kafası karışık Kontrtenor Konseri

Broadway Kıvamında Kafası karışık Kontrtenor Konseri

Bütün tarz şarkıları kendi mikrofonunda toplayan Broadway’dan, La Scala’ya, Bergen’den, Vivaldi’ye renkli repertuarı ve renkli sahnesiyle ‘Kafası Karışık Kontrtenor’ Nuri Harun Ateş, 26 Aralık 2013 Perşembe akşam saat 21:00’de Jolly Joker’de müziksever hayranlarıyla birlikte olacak.

1960’lardan başlayarak hatta bazen çok daha eskiye giderek, 70’li, 80’li, 90’lı yılların şarkılarına uzanan, yaşanmışlıklarını hikaye ederek sahnesine katan Nuri Harun Ateş,  müzisyen arkadaşları ‘Kalp Kırmayan Erkekler Orkestrası’ ile neşeli, müzik dolu, süper ve hiper aktif bir akşam yaşatacak. Broadway, Amerika’nın New York şehrinde bulunan Manhattan bölgesinde bulunmaktadır. Amerika’daki tiyatrolar, müzikaller, konser salonları hep bu cadde üzerinde bulunmakta ve yıllardır bu cadde ismi ile özdeşleşmektedir. New York kentinin beş ana bölge sinden biri olan Manhattan, kültürel, ticari ve finansal olarak merkez bir bölgedir. Birleşmiş Milletler Örgütü’nün merkez bina sının bulunması da bölgeye stratejik açıdan farklı bir önem getirmektedir. ABD’nin en değerli bölgelerinden biri olan Manhattan, New York şehrinin de ekonomik lokomotifidir. Dört büyük medya devinin merkezleri de Manhattan’da bulunmaktadır. Bunlardan Fox, ABC, NBC, CBS’yi sayabiliriz. Eski Manhattan, su sıkıntısı nedeniyle sayısız yangınlara maruz kalmış ve ahşap yapıların dörtte üçü tamamen yanarak yok olmuştur. Yüzyılın sonlarına doğru göçlerin artış göstermesi ve Manhattan limanına çok kalabalık insan gelmesi sonucunda hijyenik olmayan sağlıksız şartlar hakim olmuştur. Göçmenler e kiraya verilmek üzere 5 katlı binalar yapılmış olup, asansörün binalara gelmesiyle daha yüksek katlı binalar inşa edilmiştir. Manhattan şehrinde en göz çarpan özellik özel taşıtların az olmasıdır. Toplu taşıma araçları, metrolar şehrin yüzde 70’ini taşımaktadır. Dünyadaki en büyük ikinci şehir metrosu New York şehrindedir. Manhattan, aşağı (downtown), orta (Midtown) ve yukarı (uptown) şehir olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. ‘Izgara’ planı olarak adlandırılan şehir düzenine göre sokaklar doğu- batı yönünde ilerlerken, caddeler kuzey- güney yönüne doğrudur. Manhattan adasının güney ucu Finansal Merkez (Financial District) adıyla anılmakta olup, birçok işyerine ev sahipliği yapmaktadır. Mimarlık, avukatlık büroları, oteller, dükkanlar ve borsalar buradadır. Belediye binasının ardından Çin mahallesinin başladığı bölge Manhattan’ın doğusunda bulunmaktadır. SoHo, Little Italy ve Lower East Side bölgeleri eskiden atölyelerin ve küçük ölçekli işyerlerinin bulunduğu bir bölge iken bugün popüler kültür yıldızlarının oturduğu mekanların bölgesi haline gelmiştir. Bölgenin iklimi aynı enlemde bulunan Avrupa ülkelerine nazaran daha serindir. Bunun nedeni ise okyanus kıyılarına yakınlığıdır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.