Buika Senfonik’le İstanbul Opera Orkestrası Konseri
15 Mayıs 2013 Çarşamba - 10:06     1.767 kez okundu.    
Buika Senfonik’le İstanbul Opera Orkestrası Konseri

Buika Senfonik’le İstanbul Opera Orkestrası Konseri

Tutku ve zerafetle yorumladığı aşk şarkılarıyla dünyaca tanınan ‘Flamenco Kraliçesi’ Buika, İş Sanat’ın 13.sezonunda kapanış konserini gerçekleştirecek.

Kökleri Afrika’ya dayanan İspanyol kültürüyle etnik kimliğine katkıda bulunan Buika, 25 Mayıs 2013 Cuma saat 20:00’de İstanbul Opera Orkestrası ile harika bir senfonik konser gerçekleştirecek. New York Times gazetesinin müzik eleştirmenlerince ‘harika, ışıltılı, muhteşem bir ses’ olarak nitelendirilen Buika, geçen yıl gerçekleştirdiği Amerika, Avrupa turnelerinde sunduğu mükemmel ve renkli performansıyla çağdaş vokalde özgün yorumculuk gücünü ortaya koymuştur. Dünyanın ’50 En Büyük Sesi’ olarak seçilen vokal sanatçısı sevilen aşk şarkılarıyla Latin Grammy ödüllerine de hak kazanmıştır. Afrika, dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ve en fazla nüfusu olan ikinci kıtadır. Bir milyar nüfusuyla dünya nüfusunun yüzde 15’ini oluşturmaktadır. Kuzeyinde Akdeniz, güneyinde Hint Okyanusu, Kızıldeniz, Sina Yarımadası ve Süveyş kanalıyla çevrelenmiştir. Afrika kıtası insanoğlunun yaşam başlangıcını yaptığı nokta olarak kabul edilmektedir. Yedi milyon yıl öncesinden kalma olduğu anlaşılan insana dair kalıntılar bulunmuştur. Evrimleşme süreci geçirdiği kanıtlanan insan ırkının en modern hali ‘Homo Sapiens’ iki yüz milyon yıl öncesinden kalma kalıntılarıyla Etiyopya bölgesinde rastlanılmıştır. Buzul çağının sonlarına kadar Sahra Çölü’nün yemyeşil bir vadi olduğu ancak kuraklığın başlamasıyla çöle dönüştüğü bilinmektedir. Nil nehrine doğru göçe neden olan kuraklıkla tarıma elverişli alanların azalması ve beraberinde açlık ve susuzluğu da getirmiştir. Dünyanın en eski ve uzun süreli medeniyeti olan Antik Mısır’da Firavunlar’ın hükümranlığında okur- yazarlıkta ilerlemiştir. Afrika kıtasının keşfi Antik Yunan ve Roma döneminde olmuştur. Mısır’ı Persler’in işgalinden kurtaran Büyük İskender, krallığının başkenti olan İskenderiye şehrini kurmuştur. Hristiyanlığın yayılması hilafetin Mısır’a intikal etmesiyle Berberi ve Arap kabilelerin birleşmesiyle son bulmuştur. Afrika’da yüzyıllar boyu kabileler, koloniler, uygarlıklar, krallıklar kurulmuştur. Yapılan arkeolojik kazı larda kültürel ve sosyal yaşamlarına dair birçok buluntular elde edilmiştir. Afrika’da uzun süre uygulanan ve ticaret haline gelen köle ticaretiyle 18 milyon insan Afrika’dan dünyaya satılarak yer değiştirmiştir. 19.yüzyıl ortalarında kölelik reddedilerek köle gemilerine el konulmuş ve 150000 Afrikalı köle serbest bırakılmıştır. Köle ticaretinin sonlanmasıyla ekonomik sorunlar baş gösteren ülkede köleler yerine altın, hurma, kakao ve kereste satışı hızlanmıştır. Afrika kıtası dünyanın en vahşi hayvan topluluğuna sahip bir kıtasıdır. Kedigiller, sürüngen türleri, otoburlar Afrika ormanları nda doğal yaşam larını sürdürmektedir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.