Bursa Senfoni’de Tek Opera Gecesi
12 Şubat 2010 Cuma - 12:11     3.090 kez okundu.    
Bursa Senfoni’de Tek Opera Gecesi

Bursa Senfonisi’nde Tek Opera Gecesi
Ünlü İngiliz Orkestra şefi ve besteci Peter Ash Bursa Senfoni Orkestrası’nı yönetmek üzere BBDSO’nun davetlisi olarak ülkemize geliyor.

Bursa Senfoni’yi yönetecek olan bestecinin katıldığı gecenin bir özelliği de bestesini bitirdiği yeni operasının ardından söz verdiği üzere ülkemize konser vermek üzere gelmesi. Sanatçının bestelediği müzikal ve operaların özelliği ise hikaye ve masal türü manzumeleri içermesi. Peter Ash’in yöneteceği Bursa Senfonisi’nin konser gecesinde solist soprano Dilay Girgin, bariton Bora Balcı ve kardeşi viyolonselist Burç Balcı sahnede yer alacaklar. Genç bariton Bora Balcı Hacettepe Üniversitesi’nde teşekkür almış bir öğrenci, yurtdışında Polonya’da katıldığı şan yarışması nda birincilik ödülleri bulunan genç sanatçı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da takdire layık görülmüş genç bir değer. Kardeşi viyolonselist Burç Balcı ile aynı sahneyi paylaşmanın heyecanını yaşayan genç sanatçılara lirik ve bir o kadar da güçlü sesiyle soprano Olcay Girgin’de aynı heyecanla katılıyor. 19 Şubat 2010 Cuma akşamı yabancı konuk şef ve genç yeteneklerimiz ve gururlarımızı bir arada büyük bir keyifle izleyeceğiz.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.