Caddebostan’da 19 Mayıs Şenliği
16 Mayıs 2010 Pazar - 10:45     3.587 kez okundu.    
Caddebostan’da 19 Mayıs Şenliği

Caddebostan’da 19 Mayıs Şenliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik kapsamında İstanbul Belediyesi Gençlik Meclisi ve İstanbul Öğrenci Klüpleri ortak çalışmasıyla karnaval havasında bir 19 Mayıs kutlaması yapacak. Kutlamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, halk oyunları grupları, mehteran gösterisi ve üniversite klüplerinin müzik grupları ve genç sanatçı Yalın’ın konserinin yanı sıra değişik etkinlik ve organizasyonlarla 19 Mayıs Gençlik Bayramı Şenliği Caddebostan Sahili’nde saat 14:00 ile 23:00 arasında halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek.

Şenliğin kapanışında havai fişek gösterileri geceye damgasını vuracak. Etkinlik alanına Kadıköy ve Üsküdar İskelelerinden ring seferleri ve geri dönüş için ilçe merkezlerine ücretsiz servisler yapılacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl Türkiye Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde coşku ile kutlanan ulusal bir bayramdır. Atamız bu günü Türk Gençliği ’ne armağan etmiştir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 Kurtuluş tarihimizin önemli sayfalarından biridir. İşgal kuvvetlerinin Orta Anadolu’yu istila etmek ve vatanımızı ele geçirmek için gözünü diktiği liman kentimiz Samsun’a gelen Ulu Önderimiz ve silah arkadaşları geceli gündüzlü hummalı bir çalışma içerisine girerek düşmanı denize dökmenin planlarını yaptılar. Azmin, kararlılığın zaferi ile İngiliz ve Pontus işgalcilerini Karadeniz’in karanlık sularına gömen Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları mağrur duruşlarıyla Türk tarihine yeni bir zafer daha kazandırarak, Türk gençliğine hür ve yüce bir vatan emanet ettiler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.