Caz Vapuru Kalkıyor
30 Haziran 2010 Çarşamba - 10:24     2.579 kez okundu.    
Caz Vapuru Kalkıyor

Caz Vapuru Kalkıyor

17.Uluslararası İstanbul Caz Festivali etkinliklerinde cazseverleri Caz Vapuru’nda Boğaz turu yaparken nefis caz konserleri bekliyor.

4 Temmuz 2010 Pazar günü saat 11:00’de kalkacak Caz Vapuru’nun bu yıl ki misafirleri taa New Orleans’tan.. The Panorama Jazz Band ve İstanbul Saksafon Kuartet Boğaz’ın gözleri kamaştıran eşsiz manzarasında kulakların pasını da silecek. İstanbul Saksafon Kuartet adından da anlaşılacağı gibi dört saksafon çalan müzisyen arkadaşlardan oluşuyor. Alto, bariton, tenor ve soprano saksafonların icra edildiği grupta Ergüven Başaran, Günay Erken, Barış Özer ve Serhan Erkol yer alıyor. The Panorama Jazz Band nefesli ağırlıklı bir grup. Grubun şefi de olan klarnet, alto saksafon, trombon, davul, tuba ve banjo’dan oluşuyor. The Panorama Jazz Band’ın işi Caz Vapuru’nda bitmiyor. 5 Temmuz 2010 Pazartesi akşam 18:00’de Sokak Konserleri ’nde Tünel Meydan’dan başlayacak şenlik Galata Kulesi ’ne ilerleyecek 1995 yılından bu yana birlikteliklerini sürdüren New Orleans’lı caz grubu geleneksel standart cazın yanı sıra Latin Amerika, Doğu Avrupa gibi çeşitli etnik müzikleri de caz’ın içine katarak ‘New Orleans Yorumu’ da getiriyorlar. 1 Temmuz 2010 Perşembe akşamı saat 20:30’da The Marmara Esma Sultan’da açılışı gerçekleşecek festivalin açılış konserinde yıldızlar geçidi yaşanacak. Neşet Ruacan, İmer Demirer, Melis Sökmen, Feyza Eren, Sibel Köse solist olarak katılacaklar. Ülkemizin önemli caz müzisyenlerinden Hakan Çimenot, Cem Aksel, Cem Tuncer, Engin Recepoğulları, Halil İbrahim Işık aynı sahneyi paylaşacaklar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.