Cazın Devleri Festivalde
6 Temmuz 2010 Salı - 12:25     2.030 kez okundu.    
Cazın Devleri Festivalde

Cazın Devleri Festivalde

16 Grammy ödülü sahibi ünlü müzisyen, piyanist Chick Corea 7 Temmuz 2010 Çarşamba akşam 21:00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatro’sunda müzikseverlerle birlikte olacak.

Dünyaca tanınmış caz piyanisti Chick Corea’nın başarılı solo çalışmalarının yanı sıra çalıştığı gruplarla da klasik ve caz müziğin ilginç sentezlerini yapmaktadır. Sanatçı İstanbul Caz Festivali kapsamında 7 Temmuz akşamı ‘Chick Corea Freedom Band’ ile sahnedeki yerini alacak. Sanatçının piyanosuna saksafon, bas ve davul eşlik edecek. Caz festivali müziğin devlerini ağırlamaya devam ediyor. 8 Temmuz 2010 Perşembe akşamı saat 21:00’de İstanbul Arkeoloji Müzeleri Avlusunda ünlü müzisyen elektrogitar ve bas gitar ustası Stanley Clarke müzikseverlerle birlikte olacak. Stanley Clarke yine Chick Corea gibi kurduğu bir grupla birlikte sahne alacak. ‘Stanley Clarke Band Featuring’ grubuna piyanist Hiromi eşlik edecek. Piyanodaki tekniği ve enerjik performansıyla kulakları dolduran Hiromi, 2003 yılından beri önemli caz festivallerinde solo ve trio konserler verdi. İstanbul Arkeoloji Müzeleri zengin Osmanlı İmparatorluğu’nun batılılaşma süreci sırasında ilk müzeci ve ressam Osman Hamdi Bey tarafından kurulmuş değerli koleksiyonların bulunduğu, müzayede ve sergilerin yapıldığı önemli tarihi merkezlerden biridir. Müzenin ziyarete açık üç binası bulunmaktadır. Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi, Çinili Köşk Müzesi İstanbul Sultanahmet’te yer almaktadır. Mayıs’tan, Ekim ayına kadar İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi çeşitli sanatsal, kültürel ve bilimsel etkinliklere ve organizasyonlara açıktır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.