Çelik’le Kalp Gözü’nden,
11 Mayıs 2011 Çarşamba - 10:10     3.268 kez okundu.    
Çelik’le Kalp Gözü’nden,

Çelik’le Kalp Gözü’nden,

Uzun bir aradan sonra yepyeni albümüyle liste rekorları kırarak müzik dünyasına hızla giren Çelik, albümü ‘Kalp Gözü’ ile sevenlerine sürpriz yaptı.

Hit şarkılarının da yer aldığı albümde üç yeni bestesiyle onbeş günde rakiplerini geçen sanatçı, listelerde üçüncü sıraya oturdu. Müziği ve sözüyle tamamının kendine ait olduğu şarkılardan birisi yaz mevsiminde herkesi coşkuyla dans ettirecek enfes bir şarkı yer alıyor. ‘Üstü Açık Araba’ Ardından aşkı anlatan ve dinleyeni romantizmin doruğuna çıkaran iki yeni bestesi geliyor. ‘Kibritçi Kız’ ve Sana da Yazık, Bana da Yazık’. Müzisyen Çelik Erişçi 12 Mayıs 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Pendik Süreyya Paşa İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Pendik Lisesi’nden mezun oldu. Ailesinden gizli olarak konservatuar sınavlarına giren sanatçı 1985 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Kontrbas bölümünde eğitim almaya hak kazandı. Babasının ani vefatıyla ailesinin geçimini sağlamak için çeşitli müzikhollerde gitar çalarak, şarkı söylemeye başladı. Aynı okuldan sanatçı arkadaşı İzel Çeliköz’le beraber Elma Kabare’de Müjdat Gezen, Ayşen Gruda, Cenk Koray, Cem Özer gibi tanınmış isimlerle çalışmaya başladı. 1990 yılından konservatuardan mezun olan sanatçı 1988 yılında yollarını Ercan Saatçi ve İzel Çeliköz’le birleştirdi. İzel- Çelik- Ercan gurubuyla başarılı albüm ve konser çalışmalarına imza atan sanatçı birçok ödülün de sahibi oldu, Bunlardan Altın Güvercin Şarkı Yarışması üçüncülüğü, Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Ödülleri, Kral TV Video Müzik Ödülleri gibi başarılara da imza attı. Bunca başarıya rağmen akademik kariyer yapma isteğinden asla vazgeçmeyen sanatçı mezun olduğu İTÜ’ya bağlı Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora yaptı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.