Cem Adrian Konserleri
30 Kasım 2009 Pazartesi - 11:54     4.421 kez okundu.    
Cem Adrian Konserleri

Cem Adrian Konserleri
2009 Kasım- Aralık ayları içerisinde yoğun bir konser trafiği içinde olan sanatçı Türkiye’nin doğu- batı tüm illerini geziyor.

5 Aralık’ta İstanbul’da başlayacak konserleri sırasıyla 9 Aralık- Mersin, 11 Aralık- İskenderun, 12 Aralık- Hatay, 14 Aralık- Kahramanmaraş, 15 Aralık- Gaziantep, 18 Aralık- Adana, 19 Aralık –Kayseri, 22 Aralık- Çanakkale, 23 Aralık- İstanbul-Beyoğlu konserleri takip ediyor. 2004 yılında Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversitesi’nde eğitim hayatı başlayan sanatçı 2004 yılında Fazıl Say’la ilk akademik konserini gerçekleştirdi. Yugoslav kökenli bir aileden gelen Adrian ilginç ses genişliğiyle ve rengiyle dikkatleri üzerine çekti. Normal insandan 3 kat uzunlukta ses telleri ne sahip olan sanatçının yedi oktav ses genişliği olduğu ve bunun 4- 4,5 oktavını kullandığı biliniyor. 18 yaşında radyoculuk , tiyatroculuk ve fotoğrafçılık la uğraşan Adrian’ın kendine ait 250 şarkısı kayıt altında duruyor. 2005 yılında Babylon konser serilerinde, aynı yıl Eylül ayında Fazıl Say’la Hamburg Müzik Sezonu’nda ve Bremen Jazz Festivali’nde başarılı çalışmalar yaparak ismini duyurdu. 2005 yılında derlemelerden oluşan ilk albümünün ardından 2006 yılında 2.albümü olan ‘Aşk Bu Gece Şehri Terketti’ yi çıkardı. 2008’de 3.albümü Tanrı’nın emri aşk’ı anlatan ‘Emir’i çıkardı. Birçok canlı yayın, konser programlarına katılan sanatçı Pamela Spance, Umay Umay, Hayko Cepkin gibi yeni jenerasyonun başarılı sanatçılarıyla da ortak çalışmalara imza attı. Sanatçı 5 Aralık 2009 Cumartesi günü İstanbul’da The Hall’da başlayacağı Türkiye turnesini 23 Aralık 2009’ta yine İstanbul’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde noktalayacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.