Çeşme Uluslar arası Şarkı Yarışması
2 Temmuz 2010 Cuma - 10:06     3.077 kez okundu.    
Çeşme Uluslar arası Şarkı Yarışması

Çeşme Uluslar arası Şarkı Yarışması

21.Çeşme Deniz Şenlikleri ve Uluslar arası Şarkı Yarışması yarı finali bugün tarihi Çeşme Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Festivalin amacı Çeşme’yi tüm dünyaya tanıtmak ve Cannes, San Remo gibi marka dünya kentleri arasında Türkiye’de bulunan turizm açısından zengin doğal ve tarihi kaynaklara sahip merkezlerimize tüm dünyanın ilgisini çekmektir. 30 Haziran- 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen festivalde ülkemizin yanı sıra Malta, Yunanistan, Nijerya, Rusya, Sri Lanka, Letonya, Finlandiya, Hollanda, Makedonya, Almanya, İtalya ve İsveç’ten sanatçılar gelerek birincilik için mücadele edecekler. Konuk sanatçılar ın da yer alacağı gecede Bonnie Tyler, Murat Boz, Sertab Erener, Mustafa Ceceli, Soner Sarıkabadayı sahne alacaklar. Yarışmanın final gecesi 3 Temmuz 2010 Cumartesi günü Çeşme Amfitiyatrosu ’nda gerçekleşecek. Programı Çağla Şikel ve Emre Altuğ çifti sunacak. Ülkemiz dünya tarihinde sanatta, teknolojide, dinde, felsefede önemli buluşların yaşandığı gelişmiş medeniyetlerin yaşam alanı olarak adeta bir dev müzedir. Anadolu’da hangi taşın altına bakılsa yada birkaç metre toprak kazılsa yüzyıllar önce kurulmuş yaşamış medeniyetlerin yaşam alanları siteler, kentler, gündelik hayatlarında av ve savaş alanlarında kullandıkları alet yada materyaller, yazıtlar, sahne alanları ortaya çıkar. Ülkemizdeki en zengin tarihsel alanların bulunduğu Çeşme’deki Amfitiyatro dünyanın sekizinci harikası niteliğindedir. Eski Roma’da M.Ö 80’li yıllarda Pompei’de inşa edilen ilk amfitiyatronun ardından Çeşme, Aspendos, Efes ve birçok antik amfitiyatrolar Romalılar tarafından arena olarak kullanılmakta idi. Daire biçiminde çevrelenen ve yükselen tribünlerin herkesin seyretmesini sağlayacak şekilde oturtulmuş taş kaidelerde kanlı gösteriler izlenirdi. Arenaya aralarında güçlü silahşörler olan gladyatörlerin de bulunduğu birçok zavallı esirin üzerlerine vahşi hayvanlar salınır ve dövüşmeleri sağlanarak acı içinde ölmeleri sağlanırdı. 50 ile 80 bin izleyici kapasitesine sahip bu arena amfitiyatrolar günümüzde açık hava konser ve operaları, spor gösterileri sergilenen yerler olarak kullanılmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.