Chromatics ve The Magic Numbers Salon’da
9 Aralık 2010 Perşembe - 13:01     2.447 kez okundu.    
Chromatics ve The Magic Numbers Salon’da

Chromatics ve The Magic Numbers Salon’da

Müzisyen Adam Miller’ın 2000 yılında yatak odasında yaptığından bahsettiği beste ve kayıtları grup ve sahne çalışmalarına taşıyarak gerçekleştirdiği müzik grubu ‘Chromatics’ 9 Aralık 2010 Perşembe saat 22:00’de İKSV Salon’da bir konser verecek.

Grup kadrosunda Ruth Radelet, Nat Walker, Johnny Jewel’la ‘Italians Do It Better’ çalışmaları yıllarca Amerika’nın batı kesimi nde tanınmış grubun ününü daha geniş kitlelere yaydı. 2007’de gerçekleştirdikleri ‘Night Drive’ albümü, Kate Bush’un ‘Running Up That Hill’ ve ‘Healer’ cover’ları grubun sanatsal yönünü de açıkça ortaya koyan başarılı çalışmalar arasındadır. Kasım ayında turnelerine başlayan grup Aralık’ta İstanbul’daki hayranlarıyla İKSV Salon’da bir araya gelecek. Yumuşacık sound’larıyla, aşk ve sevgi üzerine sorgulayan şarkılarını country ve soul tarzı armoniler ve ezgilerle bezeyen The Magic Numbers grubu 10 Aralık 2010 Cuma günü saat 22:30’da ‘The Runaway’ albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. İngiliz Stodart ve Gannon kardeşlerden oluşan alternatif rock grubu lead gitar, bas gitar, davul, klavye, melodika, glockenspiel, perküsyon ve vokalden oluşuyor. Glockenspiel, bir perküsyon enstrümanıdır. Akort edilmiş tuşlardan oluşan klavyesi bulunmaktadır. Ahşaptan yapılan ksilofona benzerliği arasındaki fark glockensipel’in metalden yapılmasıdır. Melodika, nefesli ve tuşlu çalgılar arasındadır. Üflenirken, tuşlarına basılması suretiyle ses çıkartılır. Başlangıcı ‘fa’, bitişi ‘do’ notasıdır. Sol elle tutulurken, sağ elle tuşlarına basılır. Melodika tıpkı mandolin gibi ilköğretimokulları nda müzik derslerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.