Çingene Kralları’nın Bursa Konseri
3 Temmuz 2011 Pazar - 11:41     2.979 kez okundu.    
Çingene Kralları’nın Bursa Konseri

Çingene Kralları’nın Bursa Konseri

İspanyol Flamenco müziğinin efsane grubu Chipsy Kings 50.Uluslararası Bursa Festivali’nde 3 Temmuz 2011 Pazar günü Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21:15’te konser vermek üzere Bursa’ya geliyor.

Gypsy Kings grubu Flamenko tarzı müzikler yapan İspanyol Çingenelerinden oluşmuş dünyaca tanınmış bir gruptur. Avrupa müzik formlarından Flamenko akademik statü sü bulunmayan çingenelere ait bir folk türüdür.  Bursa ilimiz Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında dördüncü sırada yer almaktadır. Tarihi önemi bakımından Bursa, Osmanlı Devleti ilk başkenti olarak bilinmektedir. Marmara bölgesi nde İstanbul’dan sonra en büyük ikinci şehir olarak yer alan Bursa, tarihi ve turistik açıdan görülmeye değerdir. Şehirde dört üniversite kurulmuş olup, Uludağ Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Orhangazi Üniversitesi, Faruk Saraç Moda Enstitüsü Yüksek Okulu eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul- İzmir şehirleri arasında bir köprü vazifesi de gören şehir gelip, geçen yolcuların da uğrak merkezi haline gelmiş ve ticaret sektörü gelişim göstermiştir. Çarşılar, parklar, müzeler ve meşhur yiyecekleri bir çok ziyaretçinin ilgisini çekmiştir. Havluculuk, halıcılık ve kumaş ticareti, Bursa İskender Kebabı, Uludağ turizmi, sahil kesimlerinde balıkçılık, zeytincilik ve restoran işletmeleri şehri gezilmeye değer kılan özellikleridir. Bursa Metrosu iç ulaşımda halkına ve ziyaretçilerine önemli bir hizmet getirmektedir. 1998 yılında yapımına başlanan metro ilçe ve semtleri birbirine bağlayan bir ağ sistemi içindedir. Uludağ- Bursa arasındaki havadan ulaşım sistemi Teleferik 1963 yılında hizmete girmiştir. Başladığı yıllardan günümüze teleferiğin başarılı teknik aşamalarla kapasitesi on katın a çıkarılmıştır. Bursa- Uludağ zirvesindeki kayak merkezleri, otel ve moteller turizm açısından şehre önemli bir gelir sağlamaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.