Çingene Kralları ‘Gyspsy Kings’
1 Eylül 2010 Çarşamba - 11:07     3.184 kez okundu.    
Çingene Kralları ‘Gyspsy Kings’

Çingene Kralları ‘Gyspsy Kings’

İspanyolların Çingene Kralları ünlü Gipsy Kings grubu 6 yıl sonra yeniden yepyeni şarkılarla ülkemize 3 konser vermek üzere geliyorlar.

Üç ayrı konser programında 14 Eylül 2010 Salı günü İzmir Kültür Park, 15 Eylül 2010 Çarşamba Antalya Konyaaltı ve 16 Eylül 2010 Perşembe İstanbul Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda hayranlarının karşısında olacaklar. İspanyolca anlamı ‘kral’ olan Reyes ailesini 1987 yılında Claude Martinez keşfediyor ve Bambaleo albümüyle Paul Reyes ve 4 kardeşi tüm dünyada tanınıyorlar. Ülkemizde gerçekleştirecekleri konserde ailenin yeni nesil üyeleri de eşlik edecek. Grup 11 kişiyle yeni repertuarları ve soundlarıyla birlikte eski hitlerine de yer verecekler. Bambaleo, Un Amor, Volare, Baila Me, Bem Bem Maria hala kulaklarımızdan silinmeyen Gypsy Kings klasikleri arasında yer alıyor. Türkiye’de yaşayan Romanların Açılımı hususunda görüş bildiren grup; çingene toplulukların bir ülkenin tüm gelenek ve görenekleri içersinde yaşayan ve müziklerinde yaşamı acı tatlı her yönüyle kendilerine özgü coşkuyla paylaştıklarını, kucakladıklarını ve farklılıklarının bu doğal tavırlarından doğduğunu belirtiyorlar. Gypsy Kings Türkiye konserlerinin misafir sanatçıları arasında ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ve Yaşar var. Yaşar ve Serkan Çağrı grubun daveti üzerine grupla birlikte gerçekleştirecekleri sürpriz şovlarla sahnedeki yerlerini alacaklar. Çingenelerin dünya üzerindeki önemli temsilcilerinden grup Gyspsy Kings yıllarca stadyumları doldurup taşıran konserler verdiler. Beyaz Saray’da konser veren ve önemli TV kanallarında programlara çıkan, albümleri milyonlarla satan grup en önemli hazineleri olarak belirttikleri müzik tutkusu ndan babadan oğla asla vazgeçmiyorlar. Türk Pop müziğine de geçmiş Türkçe sözlerle hit olmuş parçaları arasında ‘No Volvere’ ile Tarkan’ın ‘Asla Vazgeçmem’, No Vivire’yle Onno Tunç’un düzenlemesinde ‘Yine Yeni Yeniden’ülkemizde Gypsy Kings parçası olarak sevilerek dinlendi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.