Çocuklara Neşeli Pazarlar Konseri
23 Kasım 2010 Salı - 10:52     2.371 kez okundu.    
Çocuklara Neşeli Pazarlar Konseri

Çocuklara Neşeli Pazarlar Konseri

Enka Kültür Sanat ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ortak çalışması aile konserleri dizisi 28 Kasım 2010 Pazar günü saat 11:30’da Enka Oditoryum’da gerçekleşecek.

 Özellikle çocukları müziği dinlemeye, keyfini ve enerjisini paylaşmaya ve Mozart’ın eserlerini tanımaya davet eden bu güzel çalışmada ülkemizin en yeni ve en hızlı gelişim gösteren orkestralarından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası da başarıyla imzasını atıyor. 2.ENKA Kültür ve Sanat Kış Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen konserin orkestra şefi Naci Özgüç, solist Benal Tanrısever görev alıyor. W.A.Mozart’ın 40.Senfonisi’ni ve Piyano Konçertosu’nun icra edileceği konser ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sergilenecek. Eskişehir, ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir nadide ilidir. Şehrin ortasından Porsuk çayı geçmekte, Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi ile bir öğrenci şehri görünümündedir. Helva (Met, Nuga), çörek (Haşhaşlı), çiğbörek, Akbaş cinsi köpek ve lületaşı yöresel özellikleridir. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Hava Komutanlığı bölükler ve askeri, sivil havaalanları (Anadolu Üniversitesi Havaalanı) yine Eskişehir’de bulunmaktadır. Tarihte şehrin Yunanca adı Dorylaion- Şarhöyük olarak bilinmekte kazılarda ortaya çıkan harabelerin Eskişehir olduğu söylenmektedir. Hititlerin M.Ö 14.yüzyılda büyük bir devlet olarak kurdukları Eskişehir, M.Ö 12.yüzyılda Friglerin bölgeye yerleşmesinin ardından Lidyalıların eline geçmiş son olarakta Perslilerin hakimiyeti altında kalmıştır. M.Ö 2.yüzyılda Roma’nın bölünmesine kadar Roma İmparatorluğunun kontrolündedir. 1074’de Selçuklu hükümdarlığının eline geçen şehir, 1289 yılında Osman Gazi’ye teslim edilerek Osmanlı topraklarının arasına katılır. Demiryolunun şehre katkısı, Porsuk çayının taşması, Karasal iklimiyle ve bozkır iklim örtüsüyle Eskişehir hızla gelişen bir ilimizdir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.