Çocuklarla Bremen Çalgıcıları
23 Aralık 2009 Çarşamba - 10:33     3.065 kez okundu.    
Çocuklarla Bremen Çalgıcıları

Çocuklarla Bremen Çalgıcıları

Masallar çocukluk yıllarımızda hayatın sokaklarına çıkmadan önce aile büyüklerimizin yumuşak nefesinden duyduğumuz yaşam tecrübeleridir adeta.

Kül Kedisi Sinderella, Altın Saçlı Kız Rapunzel, Kırmızı Şapkalı Kız, Bremen Mızıkacıları, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Dede Korkut , Binbir Gece Masalları ve birçokları..Grimm Kardeşler Alman edebiyatının masal ve öykü yazarları arasında önemli bir yer tutar. Jacob ve Wilhelm Grimm Bremen Mızıkacıları masalını fabl üslubunda yazmışlardır. Fabl eserler hayvanların karakter olarak yer aldığı ve konuşturuldukları masalsı hikayelerdir. Sahiplerinin eziyetlerinden bıkan bir çiftlikte yaşayan eşek, kedi, köpek ve horoz arkadaşların kaçış öykülerini anlatır. En büyük hayalleri Bremen’e giderek müzisyenlik yapmaktır. Çok iyi arkadaş olan dörtlü bir gece konaklamak istedikleri sırada önlerinden geçtikleri evin hırsızlar tarafından soyulmak üzere olduğunu görürler. Sırasıyla eşek, köpek, kedi ve horoz birbirlerinin üstüne çıkıp, ayışığında korkunç bir silüet yaratarak hırsızları korkuturlar. Evdeki anne ve kızın minnettarlığı onların bu evde yaşamasını sağlar. Mutlu ve huzurlu…İstanbul Devlet Opera ve Balesi Kadıköy Süreyya’da bu güzel masalı Çocuk Müzikali olarak sergiliyor. 7 Aralık 2009 saat 11:00’de ardından yeni yılda 3, 10, 17, 24, 31 Ocak ve 4 Nisan 2010 Pazarları saat 11:00’de. Çocuklarımıza yaşam sevincini sanatla aşılayalım.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.