CRR’de Derinlik, Karizma, Mükemmellik Konseri
19 Aralık 2012 Çarşamba - 12:08     2.237 kez okundu.    
CRR’de Derinlik, Karizma, Mükemmellik Konseri

CRR’de Derinlik, Karizma, Mükemmellik Konseri

Dünyaca tanınmış orkestra şefi Christoph Eschenbach’ın yorumuna göre etkileyicilik, mükemmellik ve derinlik unsurlarını üzerinde taşıyan genç çellist Leonard Elschenbroich ve yetenekli piyanist Alexei Gyrnyuk ikilisi 20 Aralık 2012 Perşembe günü saat 20:00’de

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda dinleyenleri büyüleyecek bir konser gerçekleştirecekler. Müzikal kariyerinde bugüne dek Gergiev, Honeck, Byckov gibi önemli şeflerle çalışan viyolonsel sanatçısı Leonard Elschenbroichi 25 yaşında olmasına rağmen ayakta alkışlanan genç virtüözlerden biridir. Katıldığı Verbier Festivali’nde Katia ve Marielle Labeque kardeşlerle, Chambery Festivali’nde ise Grimaud ve Capucon’la aynı sahnede konser veren genç yıldız her geçen gün adını dünyaya başarılarıyla yayıyor. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Anne – Sophie Mutter’in ‘olağanüstü ve eşsiz bir armağan’ olarak nitelendirdiği Leonard Bernstein ödülünün de sahibi genç çellist Leonard Elschenbroich, müzikal duyarlılığı ve cesur adımlarıyla müzik kariyerinde hızla ilerlemektedir. Güçlü piyano suyla Leonard Elschenbroich’ın gölgesinde kalmayan piyanist Alexei Gyrnyuk ikili olarak yer aldıkları her konserde izleyenleri büyülemektedirler. Genç çellistin ödülünü aldığı Leonard Bernstein 1918- 1990 yılları arasında yaşamış ABD’li ünlü piyanist, orkestra şefi, besteci ve yazar’dır. New York Times gazetesinin müzik eleştirmenlerince ‘Amerikan tarihinin gelmiş geçmiş en yetenekli ve en başarılı müzisyenlerinden’ olarak söz edilen Bernstein, uzun süre New York Filarmoni Orkestrası’nda müzik direktörlüğü görevinde bulunmuştur. Dünyaca ünlü bir çok orkestrada şeflik yapan Bernstein, başta ‘Batı Yakasının Hikayesi’ olmak üzere ‘Mass’, ‘On the Town’, ‘Wonderfull Town’ ve ‘Candide’ müzikallerini bestelemiştir. 1961 yılında yapılan Amerika’da gösterime giren müzikal film ‘Batı Yakasının Hikayesi’ bir çok dalda ödül almıştır. Gösterime girdiği 1961 yılında Oscar ödüllerinin bir çok dalında ödüle layık görülmüştür. En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu Ödülü ve daha birçok Oscar ödülü sayılabilir. 1962 yılında En İyi Altın Küre Film Ödülü, En İyi Altın Küre Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Altın Küre Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerine layık görülmüştür. Eser Arthur Laurents’in aynı adlı kitabından sahneye müzikal olarak uyarlanmış olup, 1957 yılında sinemadan önce müzikal olarak konser salonlarında gösterilmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.