Crunck Rock’çı Lil Jon Rüzgarı
28 Kasım 2010 Pazar - 12:14     2.230 kez okundu.    
Crunck Rock’çı Lil Jon Rüzgarı

Crunck Rock’çı Lil Jon Rüzgarı

2009 yılında First Class ve Rıddım işbiriliğinde ülkemize konser vermek üzere gelen Atlanta’lı crunck müziğin öncülerinden Lil Jon 16 Aralık 2010 Perşembe akşamı Rıddım’da yeniden hayranlarının huzurunda olacak.

 Crunck müziği yeniden hayata döndüren Lil Jon 2004 yılından bu yana zirveleri zorluyor. Albümünde birçok usta müzik yapımcısıyla çalışan sanatçı yaz günlerinde düzenlenen partilerin vazgeçilmez müziklerini dinleyenlerinin zevkine sundu. En beğenilen parçaları ‘Shots’, ‘Outta Your Mind’ ve bu albümünden ‘Work It Out’, ‘MsChocolate’ single’ı ve ‘Just Friend’ en gözde parçaları olarak dinleniyor. Lil Jon, Amerika’da Atlanta Georgia eyaletinde dünyaya geldi. Hip-hop müziğinin önemli uzantılarından olan crunk müziğinin yeniden yaratma yolunda büyük başarı gösterdi. 1997 yılında ilk albüm ü ‘Get Crunck’ı kendine ait The East Side Boyz grubu ile çıkardı. 2000’de ‘We Stil Crunck’, 2001’de ‘Put Ya Hood Up’, 2002’de ‘King of Crunck’ albümlerini yaptı. 2004 yılında Usher için bestelediği ‘Yeah’ isimli parçayla büyük sükse yaparak müzik kariyerinde saygın bir yere oturdu. Günümüze dek hemen her yıl albüm çalışmasına imza atan Lil Jon halen Amerika ve Avrupa’nın en iyi müzikhollerinde DJ’lik yapıyor. Atlanta, Amerika’da Georgia eyaleti nin başşehri olarak siyah ağırlıklı nüfusun bulunduğu bir bölgedir. Şehir ulaşım sisteminde Marta isimli otobüsler ağır çalışır ve içlerinde ağır yemek kokuları bulunmasıyla ünlüdür. CNN Tv ve haber kuruluşu nun merkezi yine bu eyalettedir. Dünyanın en büyük akvaryumuyla birlikte ünlenen eyalet aile yaşamı için en uygun bölge olarak sayılmaktadır. Atlanta eyaleti gezilecek, görülecek ve eğlenilecek mekanları açısından çok renkli bir dokudadır. Homeless’ler (evsizler) ile ünlü eyalette para yardımı almak için sokaklarda dolaşan ve yatan birçok insan göze çarpmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.