Depeche Mode 2013 Baharı İstanbul Çıkartması
31 Ekim 2012 Çarşamba - 11:56     1.678 kez okundu.    
Depeche Mode 2013 Baharı İstanbul Çıkartması

Depeche Mode 2013 Baharı İstanbul Çıkartması

Alternatif müzik tarzının İngiltere çıkışlı efsane gruplarından Depeche Mode Mayıs 2013 İstanbul Maçka Küçük çiftlik park’ta bir konser vermeye hazırlanıyor.

‘Tour of the Universe’ adlı dünya turnesine çıkan Depeche Mode, 2009 yılında Atina ve arkasından İstanbul’a gelmeye hazırlanırken Dave Gahan’ın hastalanması sonucunda konser programını iptal etmişti. ‘Tour of the Universe’ un 34 ülkeye gerçekleştireceği konserde ülkemiz beşinci sırada yer alıyor. Tarih tam netleşmese de 17 Mayıs 2013 olarak ilan edilen konseri Depeche Mode’un Türk hayranları üç yıldır merkala bekliyor. 1980 yılı İngiltere, Essex çıkışlı grup, New Wave, alternatif dans, synthpop ve pop- punk dallarında yıllardır zirvelerde yer alıyor. 1980 yılında Vince Clarke, Martin Gore, Andy Fletcher tarafından kurulan grubun gelmiş geçmiş en iyi vokallerinden biri de adı grupla özdeşleşen David Gahan’dır. İlk çalışmaları synthpop olan grup ilerleyen yıllarda rock tarzı müziğe kayarak, efsane grupların arasına girmiştir. Ülkemize ilk olarak 2001 yılında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ve 2006 yılında Kuruçeşme Arena’da konser vermek üzere gelmişlerdir. Essex kenti, İngiltere’nin Doğu kesiminde bulunan kraliyete bağlı kontlukla idare edilen bir yerleşim bölgesidir. M.S 43 yılında Romalılar tarafından işgal edilen bölge, işgalden önce ticaret yoluyla zengin olan bir kabilenin hakimiyetinde idi. Essex kenti adını Ortaçağ döneminde ‘Doğu Saksonlar’ manasına gelen Eastseaxse’den almaktadır. Essex Kontluğu, metropoliten olmayan ‘shire’ tipi yerel idare birimi yapısındadır. Kuzey denizine sahili bulunan kent Atlas Okyanusu’nun kuzey- doğu uzantısında yer almaktadır. Büyük Britanya ’nın yanı sıra Kuzey denizini çeviren diğer Avrupa ülkeleri, Fransa, Belçika, Almanya, Danimarka ve Hollanda olarak sıralanır. Atlas Okyanusu yada Atlantik, Büyük Okyanus’tan sonra dünyanın en büyük 2.okyanusudur. Atlas Okyanusu Afrika ve Avrupa’yı Amerika kıtası’ndan ayırır. Yan denizleri ile birlikte dünyanın yüzölçümünün beşte birini kaplamaktadır. Atlas Okyanusu’nun yan denizleri Baltık denizi, Akdeniz ve Kuzey Denizi ’dir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.