Dilan Akıncı
29 Ekim 2009 Perşembe - 20:07     19.299 kez okundu.    
Dilan Akıncı

11.01.1989 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe 2000 yılında Erdal Erzincan Müzik Merkezi’nde bağlamayla başladı. Bağlama eğitimine Haluk Coşkun ile başladı ve daha sonra Erdal Erzincan ile devam etti. 2004 yılında bu kurstan mezun oldu ve aynı sene Erdal Erzincan’ın kurmuş olduğu Bağlama Orkestrası’na girdi.

2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Hazırlayıcı Birim Lise Devresini Tar öğrencisi olarak kazandı. Lise devresinden birincilikle mezun oldu. 2007 yılında aynı bölümün yüksek kısmına devam etti. Tar çalışmalarını Ahmet Serhat Turunç ve Arif Azertürk ile sürdürdü. 2005 yılında lise devresinde kurulan quartet ve Terane Abbaszade ile piyano- tar konserleri verdi.
2004-2008 yıllarında Şef: Erol Köker idaresindeki TRT Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda bağlama ve tar çalarak görev aldı.
Aynı zamanda 2005-2006 yılları arasında Kardeş Türküler grubunda kadın sahnelerinde bağlama çaldı.
2007 yılında düzenlenen Türkü Türkü Türkiyem adlı Tiyatral Halk Müziği Konseri ve Halk Oyunları Gösterisi’nde tar çalarak görev aldı.
2007 yılında TRT ‘de düzenlenen ‘Ben Yaptım Olmuş Mu?’ adlı belgesel niteliğinde programa okul tarafından önerildi. Bu programda kendisinin müzik hayatı anlatıldı.
Konservatuar tarihinde Muzaffer Sarısözen ve Nida Tüfekçi’nin derleme gruplarından sonra ilk defa 2008 yılında Yard. Doç.Dr. GÖKTAN AY önderliğinde kurulan derleme grubunda yer aldı. Manisa ili soma ilçesi halk müziği ve folklorü hakkında araştırma yaptılar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.