Disko Kraliçesi Kylie
15 Ağustos 2010 Pazar - 09:47     1.875 kez okundu.    
Disko Kraliçesi Kylie

Disko Kraliçesi Kylie

İngiltere, Amerika, Avrupa müzik listelerinin başında yer alan hit albüm parçalarıyla, disko danslarıyla müzikseverleri peşinden sürükleyen Kylie Minogue bu yıl ‘Aphrodite’ albümüyle İngiltere’de liste başı yaptı.

2001 yılında çıkardığı ‘Fever’ albümüyle Amerika ve Avrupa’yı kasıp kavuran sanatçı bu albümle ilk Grammy ödülüne de sahip olmuştu. Bugün Amerikan müzik listelerinin 200 albümlük kategorisinde 19.sıraya yükselerek önemli bir çıkış yapıyor. Müzik otoriteleri, pop müziğinin prensesinin en romantik şarkılardan en disko parçalar a kadar bazen ayartıcı ve iç hoplatıcı, bazende uçuşan bir perinin ses tonuyla şarkılarını söylediği, bu özelliğinin de onu bugün ‘Disko Kraliçesi Kylie Minogue’ yaptığını söylüyorlar. 1968 yılında Avusturalya’nın Melbourne kentinde dünyaya gelen ünlü şarkıcı, oyuncu ve dansçı Kylie Minogue 1980 yılında ‘Neighbours’ adlı bir TV dizisiyle tanınmaya başlar. 1987 yılında bugünkü önemli kariyerinin yolunu çizecek olan şarkıcılığa başlar. Oyunculuk kariyeri çocukluk yıllarında doğduğu kent Melbourne’da henüz 11 yaşındayken yine bir TV dizisiyle başlamıştır. TV’de çocuk programlarının ardından ‘Neighbours’ dizisi hayatının dönüm noktası olur. İlk şarkısı yerel bir plak şirketi tarafından çıkarıldıktan sonra Avusturalya ve İngiltere’deki müzik listelerinde bir numaraya oturdu. Şöhretin kapıları bir anda ardına kadar açılan sanatçı üst üste çıkardığı üç başarılı albümün ardından artık masum bir komşu kız imajından sıyrılarak, yaşının da getirdiği olgunluğu ve muhteşem güzelliğini şarkılarına ve dansına yansıtmaya başladı. Kariyerinin zirvesinde hayatının da olgunluk dönemini yaşayan Kylie Minogue popun kraliçesi Madonna’nın da hayranlarından biri olduğu bilinmektedir. Bir ödül töreninde Madonna, ‘Kylie’ yazan bir tişörtle sahneye çıkarak, bir dünya devi sanatçısının da bir başka sanatçıya hayranlık duyabileceğini ve o tevazu içinde bunu gösterebileceğini de ispatladı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.