Doğan Canku ile Yeniden
13 Ekim 2010 Çarşamba - 10:31     4.333 kez okundu.    
Doğan Canku ile Yeniden

Doğan Canku ile Yeniden

Klasik gitar çalmaya 1964 yılında başlayan ve ardından Flamenco gitar tarzına yönlerek Türkiye’nin en iyi gitarcılar ı arasına girdi. Birçok besteyle profesyonel sanatçılar ın repertuarları na katkı sağladı.

 ‘Sonsuza Dek’, ‘Ayrılık’, ‘Gecelerim’, gibi popüler olmuş şarkılara imza atan sanatçı eski ve yeni şarkılarıyla sevenlerine müzik ziyafeti sunacak. Yol arkadaşları Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil’le 1969 yılında ‘Modern Folk Üçlüsü’nü kuran sanatçı Türk Sanat ve Türk Halk müziğini batı normlarında modernize eden grup 15 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışı konserler, TV, radyo programları yaptı. Bugüne kadar 45 ülkede konser veren Doğan Canku uzun bir aradan sonra gitarıyla 14 Ekim 2010 Perşembe günü saat 20:00’de Beyoğlu’nda Mask Live Music Club’te keyifli bir konser sunacak. Modern Folk Üçlüsü’yle çıkardığı albümler arasında ‘Modern Folk Üçlüsü’, ‘Bizim Tepeler Konseri’, ’40 Yıl Sonra- Takalar’, ‘Çocuklarımız İçin’, ‘Pop’, ‘Yay’, ‘Çocuk Şarkıları bulunmaktadır. Solo albümleri ise ‘Doğan Canku’, ‘Köçekçeler’, ‘Sonsuza Dek’, ‘Doğa’nın Uyanışı’nı sayabiliriz. 1947 yılında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde dünyaya gelen sanatçı, 1958 yılında Ankara Devlet Konservatuarına girerek 6 yıl piyano ve viyolonsel eğitimi aldı. 1964 yılında gitarla tanışmasının ardından ülkemizde önemli gitar virtüozleri arasına girdi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.