Dokuz Grammy’li Şarkıcı John Legend Açık Hava’da !
21 Temmuz 2013 Pazar - 11:19     1.981 kez okundu.    
Dokuz Grammy’li Şarkıcı John Legend Açık Hava’da !

Dokuz Grammy’li Şarkıcı John Legend Açık Hava’da !

Soul ve R&B müziklerinde yeni neslin başarılı söz yazarı ve vokali John Legend, 29 Temmuz 2013 Pazartesi günü saat 21:30’da Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle bir arada olacak.

John Legend’in Dokuz Grammy ödülü başarısının yanı sıra sıkı bir ‘aktivist’ olduğu da bilinmektedir. 2009’da Time dergisinin ‘Dünyaya Yön Veren 100 Kişi’ listesinde yer alan sanatçı son albümüyle dünya turnesi kapsamında ülkemizi de ziyaret edecek. Adını bir çok ünlü şarkıcıyla düet yaparak duyuran şarkıcı Kanye West, Mariah Carey, Jay-z, Alicia Keyz, T.I, Fort Minor’la birlikte çalışmıştır. Eylemcilik ya da aktivizm toplumsal ve siyasal değişiklikler yapmak için aynı sav üzerinde bir araya gelen insanların yaptıkları çalışmalardır. Bu çalışmaları yapan kişilere de aktivist denir. Eylemlerde çelişkili taraflardan biri çeşitli şekillerde savunularak sesleri duyurulmaktadır. Örneğin; bir siyasiye veya gazeteciye mektup yazmak, kampanyalar düzenlemek, sokak yürüyüşleriyle protestolar yapmak, grevler ve hatta gerilla hareketleri de aktivizmin bir parçasıdır. Çelişkili durumlarda protesto yapan aktivistlere taraftarları tarafından ‘özgürlük savaşçısı’, karşıt görüş tarafından da ‘terörist’ olarak adlandırılmaktadır. Bazı aktivistlerin protesto veya karşı koyma gibi kaygıları olmamaktadır. Etyemezler, feministler ve dini aktivistler örnek olarak verilebilir. Bu tür aktivistler siyasi rejimleri veya kanunları değiştirmek yerine insan davranışlarını ve alışkanlıklarını değiştirmeye çalışmaktadırlar. Aktivizmin de çeşitli tipleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en yumuşak geçişli davranışı sergileyen ‘dönüşümcü aktivistler’dir. Dünya üzerindeki değerlerde farkındalık yaratmak, anlamlı değişiklikler yapmak ve kendi içlerinde de dönüşüm ve değişimi yaratmak adına hareket etmektedirler. Dönüşümcü aktivizmin en iyi örneklerinden biri Birleşmiş Milletler’in tanımladığı gibi ‘sürdürülebilen barış ortamı yaratmak, savaşlar nedeniyle harap olmuş ülke ve kentleri kurtarmak ve korumak yoluyla yardımda bulunmak’ için ‘barış gücü’ kurmaktır. ‘Barış gücü’ çatışmaların ardından bölgelerdeki barış sürecini gözeterek tarafların imzaladıkları antlaşmalara riayet edilip edilmediğine bakmaktadır. Barış gücü üyeleri hukukun üstünlüğü nden, güç paylaşım ına, ekonomik ve toplumsal gelişime kadar birçok yardımda bulunmaktadır. ‘Barış Gücü’ yetkilileri ‘mavi bereliler’ olarak adlandırılmaktadır.  Askerler, polisler ve sivil yetkililerden oluşan ‘mavi bereliler’ barış sürecinin bozulmadan hayata geçmesini sağlamaktadırlar.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.