Dolapdere’den, Hadigari’ye
21 Ağustos 2010 Cumartesi - 10:42     2.476 kez okundu.    
Dolapdere’den, Hadigari’ye

Dolapdere’den, Hadigari’ye
Geleneksel Türk Müziği motiflerini kendilerine has tarzlarıyla yorumlayan enerjik, dinamik ve bir o kadar da sevimli müzik grubu Dolapdere Big Gang 21.08.2010 Cumartesi günü saat 21:30’da Bodrum- Hadigari’de konser verecekler.

Dolapdere’den, Hadigari’ye

Geleneksel Türk Müziği motiflerini kendilerine has tarzlarıyla yorumlayan enerjik, dinamik ve bir o kadar da sevimli müzik grubu Dolapdere Big Gang 21.08.2010 Cumartesi günü saat 21:30’da Bodrum- Hadigari’de konser verecekler. Dünyaca ünlü şarkılar ı da kendi tarzlarına göre yorumlayan grup yepyeni soundlarıyla Bodrum’daki müzikseverlerin huzurunda olacaklar. Dolapdere Big Gang 9 müzisyenden oluşan Türk Müziği grubu olarak müzik dünyasına giriş yaptı. Orkestra kanun, klarnet, darbuka ve keman gibi Türk Müziği ve Batı Müziği karma enstrümanlarından oluşmaktadır. İlk albümleri olan ‘Local Strangers’la müzik dünyasına sıkı bir şekilde giren grup, Beyoğlu’ndaki Sokak Konserleri’nde yakaladıkları dinamik performanslarla gönüllere taht kurdu. Grubun amacı Türk müziği ve kültürünü dünyaya tanıtmak ve dünyaca tanınan Madonna, Michael Jackson vs.kadar adından söz ettirmek ve tanınmak. Yoğun ve titiz bir çalışmanın ardından 2.albümleri olan ‘Just Feel’i çıkaran grup yine çok farklı bir soundu yakalayarak, 15 şarkıya hayat verdiler. Albümün içinde bir de kendi besteleri yer alıyor. Gökay Süngü ve Aykut Sütoğlu bestesinin üzerine İngilizce yazılan şarkıyı grubun solisti Emre Yeşil seslendirdi. Albümde iki önemli sürpriz yer alıyor. Işın Karaca ve Teoman beğenilen yorumlarıyla iki yabancı şarkıyı seslendirdiler. Albümde Europe grubunun unutulmaz şarkısı ‘The Final Countdown’ı Işın Karaca’nın, Helldorado’nun önemli parçalarından ‘A Drinking Song’u ise Teoman sesinden, Dolapdere Big Gang’in farklı orkestra yorumundan zevkle dinliyoruz. 2.albüm canlı performanslarında hayranlarının yüksek tansiyonda eşlik ettikleri parçalar ve ritmlerin yer aldığı bir çalışma oldu. Grubun vokalisti Emir Yeşil, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde caz eğitimi aldı. Raci Pişmişoğlu, İskender Paydaş, Cengiz Baysal ve Emre Altuğ’la vokal çalıştı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.