Dördüncü Kardeşler Salon’da
22 Ekim 2010 Cuma - 11:12     2.626 kez okundu.    
Dördüncü Kardeşler Salon’da

Dördüncü Kardeşler Salon’da

Ünlü Fransız piyanist Duchable’nin teknikte eksiksiz, çalışkan, gayretli ve donanımlı olarak nitelendirdiği başarılı piyanist kardeşler Ufuk ve Bahar Dördüncü 3 Kasım 2010 Çarşamba günü İKSV Salon’da bir konser verecek.

Uluslar arası alandan birçok ödül, gelişmiş sıra dışı teknikler, Avrupa, Japonya ve Türkiye’de sayısız festival ve konser deneyimleri ile dinleyicilerinden ve eleştirmenlerden büyük övgü alan ikili İKSV Salon akşamında ‘Macar Dansları’nı seslendirecekler. Büyük Alman besteci, orkestra şefi ve piyanist Johannes Brahms 19.yüzyılın önemli romantik bestecilerindendir. 1833 yılında Hamburg’ta dünyaya gelen Brahms büyük bir ailenin çocuğu idi. Bestecinin babası evinin geçimini sağlamak için elişçiliği yaparak bazı lokallerde kontrabas ve korno çalıyordu. Brahms, piyano eğitimine yedi yaşında iken başladı. İlk bestesi olan ‘Sevilen Valsler üzerine Fantezi’yi 16 yaşındayken yazdı. Eser piyanistler için oldukça zor teknik pozisyonlara sahipti. Uzun müddet kendine özgü çizgisiyle piyano için eserler yazan Brahms, daha sonra orkestra için yazmaya başladı. Çevresindeki yeni müzisyenlere de ilham ve destek veren besteci Hamburg’ta tanıştığı ünlü kemancı Joseph Joachim’e büyük övgüler yağdırmıştı. Dönemin ünlü besteci ve müzisyenleri Fransz Lizst ve Robert Schumann’la tanışan sanatçı sanat çevreleri ne girmek için uzun uğraşlar verdi. Bir gecede adeta tüm Almanya’da şöhreti yakalayan yirmi yaşındaki Brahms, geçirdiği bunalım sonucu birkaç bestesini yakarak yok etmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.