Dr.House’un Blues Albümü
28 Temmuz 2010 Çarşamba - 10:01     3.276 kez okundu.    
Dr.House’un Blues Albümü

Dr.House’un Blues Albümü

Ekranlarda ilgiyle izlenen ‘Dr.House’ dizisinin başrol oyuncusu Hugh Laurie Eylül ayında bir blues albümü çıkarmaya hazırlanıyor.

Birçok enstrüman çalabilen ve oynadığı rollerde zaman zaman şarkıcılık yeteneğini sergileyen Laurie’nin albümünü caz, rock ve country tarzlarını başarıyla harmanlayan besteci, müzisyen Joe Henry yapacak. 2004 yılında yayına giren ve 6 sezondan bu yana ilgiyle izlenmekte olan Amerikan yapımı TV dizisi ‘House M.D.’nin sevilen başrol oyuncusu İngiliz Hugh Laurie 2006 ve 2007 yıllarında Altın Küre ödülü ne layık görülmüştür. ‘House M.D’ New Jersey’de Princeton- Plansboro hastahanesinde başhekim olarak tıbbi tanı uzmanlığı görevini yürütmektedir. Kendini beğenmiş, aşırı güvenli, takıntılarla dolu, insanları küçümseyen ve iğneleyici yapısına rağmen doktorluğundaki başarısı ile ün yapmıştır. Bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Dr.House birçok hekimin tanısını koyamadığı hastalığa bir bakışta teşhis koyarak, cesurca tedavi yoluna gitmektedir. Meslektaşlarının zaman zaman riskli buldukları teşhis ve tedavi yöntemlerindeki başarısı hiçbir zaman hedefini şaşmamaktadır. Psikolojileri bozulma derecesine gelen Dr.House’un doktorlardan oluşan ekibi her şeye rağmen onunla çalışmaktan da asla vazgeçmemektedirler. En zor koşulları aşan ve hastahanenin sık sık dava edildiği karmaşık durumlarda olayları çözümleyen yine Dr.House olmaktadır. Kendisine yakın iki meslektaşını kötü şekilde kaybeden House halüsinasyonlarla yaşamaya başlar. Ailesine mesafeli olan doktor özellikle babasına karşı nefret içinde yaşarken, annesine sınırsız bir sevgi beslemektedir. Mesleki ve sosyal yaşamı, ilginç karakteriyle sürükleyici ve izlenmeye değer bir dizi Dr.House..Hugh Laurie’nin Blues albümü ise dizisi kadar merak konusu..

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.