Dünya Kupası 2010 Konseri
11 Haziran 2010 Cuma - 11:01     2.619 kez okundu.    
Dünya Kupası 2010 Konseri

Dünya Kupası 2010 Konseri

GüneyAfrika’nın Johannesburg kentinde otuzbin seyircilik Orlando stadı nda gerçekleşecek Dünya Kupası 2010 açılış konserinde Shakira, Alicia Keys, John Legend, Black Eyed Peas gibi dünyaca ünlü sanatçılar muhteşem organizasyonla sahne alacaklar.

Bugün yani 11 Haziran 2010’da tüm dünyadan canlı yayın olarak izlenebilecek açılış konserine Güney Afrika’dan, Mali’den rock ve folk müziği yapan yerli sanatçılar da renkli gösterileriyle ve müzikleriyle yer alacaklar. Nobel Barış Ödülü sahibi Başkan Nelson Mandela’nın açılış konseri için seçtiği tenor Siphiwo Ntshebe konser hazırlıkları sırasında yakalandığı menenjit hastalığından ani ölümü dünya kupası açılışlarına damgasını vurdu. Aylardır hazırlığı süren ve birçok futbol meraklısının dünyanın dört bir yanından akın ettiği Güney Afrika ülkesinin Johannesburg kentinde tam bir karnaval havası esiyor. FIFA Dünya Kupası Uluslar arası alanda dört yılda bir düzenlenen futbol turnuvasıdır. Dünya Kupası 200 ülkenin milli takım larının sezon içindeki mücadelelerinin varacağı en son noktadır. 1930 yılında ilk organizasyonu gerçekleşen Dünya Kupası 2.Dünya Savaşı nedeniyle iki yıl üst üste ertelendi. Dünya Kupası’nın kupası da geçen yıllarda ilginç olaylar yaşadı. 1966 yılında İngiltere’de sergilendiği yerden çalınan altın kupa bir çöplükte bulundu. 1983’te Brezilya’da yeniden çalınan altından yapılmış Dünya Kupası bu kez bulunamadı. Muhteşem bir konserle Dünya Kupası 2010 yeni bir tarih yazmak üzere bugün açılıyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.