Dünyanın En İyi Gitarcıları CRR’de Konser Veriyor.
20 Kasım 2012 Salı - 19:02     2.723 kez okundu.    
Dünyanın En İyi Gitarcıları CRR’de Konser Veriyor.

Dünyanın En İyi Gitarcıları CRR’de Konser Veriyor.

Klasik müzik dünyasının tanınmış en iyi gitar ikilisi Katona Twins- Katona İkizleri, Peter ve Zoltan Katona kardeşler 20 Kasın 2012 Salı akşam saat 20:00’de CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşliğinde Rengin Gökmen’in şefliğinde bir konser gerçekleştirecekler.

Katona Kardeşler, Carnegie Hall, Wigmore Hall, Concertgebouw (Amsterdam), Konzerthaus (Viyana), Suntory Hall (Tokyo), Philarmonie (Köln) gibi önemli konser salonlarında konserler verdiler. 2009 yılında Avrupa’da yarım milyon müziksevere gerçekleştirdikleri canlı performanslarla dikkati çektiler. New York, Macaristan, Almanya, Londra, Fransa’da düzenlenen önemli yarışmalarda bir çok uluslar arası ödül kazandılar. Katona İkizleri, Bach’tan, Rodrigo’ya, Piazzoli’den, kendilerinin yaptığı pop müzik düzenlemelerine kadar geniş bir repertuar içeriğine sahiptirler. Pek çok çağdaş besteci Katona Kardeşler için eserler bestelemiş ve ithaf etmiştir. Londra, Frankfurt ve Budapeşte’de çalışmalarını sürdüren gitar ikilisi Katona İkizleri BBC gibi uluslararası TV ve radyo kanallarına da kayıtlar yapmaktadırlar. Müzik otoritelerinin en başarılı ve en parlak gitar ikilisi olarak ilan ettiği Katona Kardeşler son albümlerini Scarlatti ve Hendel bestelerinden oluşturdular. Macaristan’da dünyaya gelen Katona Twins- Katona İkizleri 10 yaşında gitar eğitimine başladılar. Kassel Müzik Akademisi ve Frankfurt Müzik Yüksekokulu’nda eğitimlerini başarıyla sürdüren Katona İkizleri 1995 yılında Londra Kraliyet Akademisi’nin Yüksek Onur derecesine layık görüldüler. ‘Rodrigo’nun Gitar konçertosu’ ile ölümsüzleşen besteci Joaquın Rodrigo İspanya’da dünyaya geldi. Henüz üç yaşında yakalandığı difteri hastalığı nedeniyle görme yeteneğini kaybeden besteci sekiz yaşında piyano, solfej ve keman eğitimlerine başladı. İspanyol müziği ve gitar konçertoları ile önemli besteler yapan Rodrigo, onaltı yaşına geldiğinde bestecilik üzerine kompozisyon ve armoni eğitimlerine yöneldi. 1933yılında Türk piyanist Victoria Kamhi ile hayatını birleştiren besteci 1999 yılında eşinin vefatından iki yıl sonra hayata veda etti.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.