Dünyanın En Zengin Şarkıcısı Paul Mc Cartney
13 Eylül 2012 Perşembe - 10:35     2.169 kez okundu.    
Dünyanın En Zengin Şarkıcısı Paul Mc Cartney

Dünyanın En Zengin Şarkıcısı Paul Mc Cartney

60’lı yıllarda kurduğu Beatles grubuyla dünyayı sarsan ve günümüzde de genç, yaşlı herkes tarafından çok sevilen Paul Mc Cartney, yapılan araştırmalara göre dünyanın en zengin şarkıcıları arasında hala birinci sırada yer alıyor.

Müzik yorumcuları nın ‘Hey Jude’ şarkısının getirdiği başarı ve büyük yankının karşısında çağımızın en büyük gruplarının bile kitleleri bu kadar alıp, götürmediğinin altını çiziyorlar. Önemli bir müzik eleştirmeninin yorumu ise bir o kadar ilginç aksediyor. ‘Bugün U2’nin solisti Bono’nun performanslarını 200’e katlayan Paul Mc Cartney’in yeteneklerinin ve üstün kişilik özelliklerinin yaptığı işe yansıması büyüktür’ diyor. Mc Cartney’in iyi bir müzisyen, ancak bir o kadar da iyi bir yatırımcı kafasına sahip olduğunu belirten araştırmacılar, bunun en hatırı sayılır kanıtının, Mc Cartney’in, Michael Jackson’ın çıkış zamanlarında sanatçıya yaptığı desteği isabetli olarak işaret ediyorlar. Bugün tüm maddi varlığı 800 milyon dolar ı bulan Paul Mc Cartney’in yakın dostu, Beatles grubunun bateristi Ringo Star yaptığı açıklamada, dünyanın en iyi yatırımını ‘ünlü bir rock grubunun solisti’ olmakla yapılacığını söylüyor. Yapılan araştırmaya göre; dünyanın en zengin bateristi yine Beatles grubunun efsanevi bateristi Ringo Star olarak belirlenmiş. Paul Mc Cartney’in hatırı sayılır servetinden sonra, Bono 600, Elton John 320, Phil Collins 250 milyon dolar servetleriyle müzik yaşamlarında başarılı adımlarla ilerliyorlar. The Beatles grubu İngiltere’nin Liverpool kentinde 1960 yılında kurulmuş küçük bir müzik grubudur. 50’li yıllarda Elvis Presley’in Rock n Roll akımından etkilenen John Lennon, 1956 yılında kurduğu Quarrymen isimli grubuyla çalıştığı sırada John Lennon’la tanışır. 1958 yılında gruba George Harrison ve nihayet 1962 yılında baterist Ringo Star’ın da katılımıyla aynı yıl ‘Love Me Do’ ile zirvelere oturmaları eş zamanlı olur. 1970 yılında dağılan grup, solo albümleri yle başarılarını sürdürürken John Lennon 1980 yılında bir otelin çıkışında çılgın bir hayranı tarafından vurularak öldürülür. Tüm dünyayı yasa boğan sanatçının ölümü, dağılan Beatles grubunu biraraya getirmiş ve Lennon anısına yaptıkları besteyi bir konserlerinde okuyarak arkadaşlarına gönül bağlılıklarını  anlatmışlardır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.