Duran Duran Temmuz’da İstanbul’da
9 Haziran 2011 Perşembe - 11:42     2.500 kez okundu.    
Duran Duran Temmuz’da İstanbul’da

Duran Duran Temmuz’da İstanbul’da

Pop Müzik tarihinin efsaneleşmiş gruplarından Duran Duran 28 Temmuz 2011 Perşembe günü Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda tüm müziksever hayranlarıyla hasret giderecek.

 Konser repertuarında nostaljik esintiler ve yeni albüm çalışmalarından da seslendirecek olan grup, geçtiğimiz aylarda müzik piyasalarına muhteşem bir dönüş yaptı. ‘Notorius’, ‘Wild Boys’, ‘The Reflex’, ‘Come Undone’ gibi hit parçalarla 80 ve 90’lı yıllar arasında tüm müzik listelerini alt üst eden grup yine dört üyesiyle, eksiksiz sahnedeki yerlerini alacak. Vokal’de Simon Le Bon, bas gitar’da John Taylor, klavye’de Nick Rhodes 1978 yılından bu yana 85 milyonu aşkın albüm satışıyla büyük bir rekor kırdılar. Duran Duran, İngiltere Birmingham’da İngiliz New Wave tarzı bir müzik gurubu olarak kuruldu. Birmingham, İngiltere’nin İç Batı bölgesinde yer alan bir şehirdir. Sanayi Devrimi sürecinde İngiltere’nin ve dünyanın en gelişmiş şehri durumunda iken geri kalan süreçte gerileme yaşayarak ticaret merkezi şehri haline gelmiştir. Birleşik Krallığın tarihi ve turistik açıdan en çok turist çeken gözde merkezlerindendir. 1998’de büyük G8 Zirvesi’ne ev sahipliği yapan şehirde, İngilizce dili farklı aksan ve söz dağarcığı ile konuşulmaktadır. Çeşitli etnik gruplara da ev sahipliği yapan Birmingham’ın nüfus yoğunluğu yüzde 70’i beyaz ırk, yüzde 30’u ise siyah ve sarı ırktan oluşmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.