Efsane Scorpions’un Sonbahar Konseri
11 Eylül 2012 Salı - 17:34     1.828 kez okundu.    
Efsane Scorpions’un Sonbahar Konseri

2010 yılında müziği bırakma kararı alan grup, veda niteliğinde çıktıkları dünya konserleri ‘Farewell’in ardından, ‘Sting in The Tall’ albümü ile müziğe devam kararı aldılar.

17 ve 19 Ekim 2012’de İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirecekleri konserde bu yıl çıkardıkları ‘Comeblack’ albümüyle Türk hayranlarına merhaba diyecekler. 46 yıldır grubun çalışmalarını merakla takip eden hayranları ile gruba müzikal desteklerini esirgemeyen Beatles ve Rolling Stones grubuna teşekkür niteliği taşıyan ‘Comeblack’ albümünün içeriğinde Scorpions’un unutulmaz şarkıları üst düzey teknolojinin harikaları ile yeniden yaratıldı. 2010 yılında müziğe veda için onbinlerce hayranını konser salonlarına döken  Scorpions bu yeni ve muhteşem çalışmasıyla İzmir ve İstanbul Küçükçiftlikpark konser alanında müzikseverlere yeniden merhaba diyecek. Scorpions, 1965 yılında Almanya’da gitarist Rudolf Schenker’in,  Klaus Meine vokalde olmak üzere kurmuş olduğu bir gruptur. Ünlü grubun kadrosunda birçok değişiklik olmasına rağmen kurucusu Schenker, tek ve değişmeyen eleman olarak müzik tarihine geçmiştir. 1982- 1990 yılları arasında en parlak dönemini yaşayan grup, 2010 yılında yollarını ayırmaya karar vermiş, çıktıkları veda turnesinin ardından müzik kariyerlerine devam kararı almışlardır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.