Efsane Solist Seu Jorge Babylon’da
31 Ekim 2010 Pazar - 13:23     2.791 kez okundu.    
Efsane Solist Seu Jorge Babylon’da

Efsane Solist Seu Jorge Babylon’da

Brezilya’nın Efsane Solisti Seu Jorge, grubu Almaz’la birlikte 5- 6 Kasım 2010’da Garanti Caz Yeşili etkinlikleri kapsamında Babylon’da konser gerçekleştirecekler.

Müzik kariyerinin yanı sıra ünlü bir aktör olan sanatçı bir çok film müziğine de başarılı şekilde imza attı. Seu Jorge’un grubu Almaz’ın davul’da Pupillo, solo gitarda Maia, bas gitarda Antonio Pinto ile film müzikleri yapmak üzere yola çıkmış ancak grup olmaktan aldıkları keyfi müzik kariyerlerinde ve albümlerde devam ettirmişlerdir. Brezilya’daki soykırım olaylarına yaptıkları değinmelerle, cover, soul ve samba karışımı ezgilerle tamamen kendilerine has renklerde ve gelenekselden uzak bir grup olarak hayranları tarafından tüm dünyada sıkı takip ediliyorlar. Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika’da bulunan kıtaya ait en kalabalık ülkelerdendir. Bayraklarında bulunan sarı rengi ülkede bolca çıkarılan altını, mavi rengi denizi, yeşil ise ormanlık alanları simgelemektedir. 1500 yılında Portekizliler tarafından keşfedilen ve ele geçirilen ülke 1580’de İspanyolların hakimiyetinde kısa süre kaldıktan sonra 1640’ta yeniden Portekizlilerin eline geçer. 1698 yılında altının bulunmasını takiben başka madenlere de rastlanılması üzerine bölge bu nedenle stratejik ve ticari olarak önem kazandı. Tropik iklim in hakim olduğu Brezilya’da kış ayları kıyı bölgelerde ancak 20 dereceye kadar düşebilir. Brezilya’nın resmi dili Portekizce’dir. Onüç şehirden oluşan Brezilya’da 8 senelik zorunlu temel eğitim devlet okulları tarafından  ücretsiz sağlanmaktadır. Futbolda beş dünya şampiyonluğu bulunan Brezilya’nın Capoeira ve Samba dansları Afrika kökenli folk etkinlikleri arasında göze çarpmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.