Efsanevi Bon Jovi İstanbul’a Geliyor
24 Mart 2011 Perşembe - 11:33     2.946 kez okundu.    
Efsanevi Bon Jovi İstanbul’a Geliyor

Efsanevi Bon Jovi İstanbul’a Geliyor

Son albümleri Greatest Hits Tour’la ülkemize konser vermeye gelecek olan efsanevi rock grubu Bon Jovi 18 yıl aradan sonra 8 Temmuz 2011’de hayranlarıyla hasret giderecek.

 Ünlü grup ülkemizin yanı sıra Amerika, Kanada ve Avrupa ülkelerinin tümünde konserler gerçekleştirecek. Konsere bir Boeing 747 uçak ve 65 adet tır’la dolu malzemeyle gelen grup, tüm dünyada toplam 125 milyon albüm satışıyla aşılmaz bir rekora imza attı. Bugüne kadar 50’yi aşkın ülkede 35 milyon seyirciye hitap eden grup 2700 konserle Grammy ödülleri sahibi oldu. Bon Jovi grubu Amerika’da New Jersey eyaletinde bir araya gelen tüm dünyada tanınmış bir rock grubu dur. 2004 yılında İngilizlerin önemli bir müzik dergisinin hazırladığı istatistiklerde Tüm Zamanların En Büyük Elli Grubu arasında 14.seçildi. 2006 yılında yine İngiltere’de Music Hall of Fame’den onur ödülü aldı. 2005’te Dünya Müzik Ödülleri’nde albüm satış rekorlarıyla Elmas Ödülü aldı. Müzik tarzları hard rock ve melodik rock olarak kategorize edilen grup bu dalda yıllarca başarılı çalışmalara imza attı. Bon Jovi, grubun vokali olan John Bongiovi tarafından lise yıllarında başlayan rock şarkıcısı olma hayallerinden yola çıkılarak kuruldu. Ufak bir kayıt stüdyosunda başlayan çalışmalardan biri 1982 yılında New York’ta bir radyoevinin dikkatini çekince, grubun şarkısı tüm Amerikan radyolarında yayınlanmaya başladı. Plak şirketlerinin de dikkatini çeken hit parçanın yaratıcısı Jon Bon Jovi çocukluk ve lise döneminden arkadaşlarını da yanına alarak müzik dünyasına hızla adım attılar. Grup adını taşıyan ilk albümünü 1984 yılında çıkardı. O dönemde Kiss, Scorpions gibi ünlü rock grupları fırtınalar estirirken yeni bir rock grubu da rock’n roll akımıyla dünyaya hızla yayıldı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.