Elektro Gitar Virtüozu Hoca’mız Alp Tiner’den Albüm
18 Nisan 2013 Perşembe - 10:46     2.391 kez okundu.    
Elektro Gitar Virtüozu Hoca’mız Alp Tiner’den Albüm

Elektro Gitar Virtüozu Hoca’mız Alp Tiner’den Albüm

İstanbul Müzik Akademisi Elektro Gitar bölümü elektro gitar virtüozu, sanatçı, hoca Alp Tiner, Deniz Tuzcuoğlu, Burak Kulaksızoğlu ve Arbak Dal’dan oluşan Dört x Dört grubu ilk albümleri

‘Hayır’dan sonra ikinci albümleri ‘Evet’i rock severler için hazırladılar. İlk albümlerinde insan ilişkilerinde ‘Hayır’ diyememenin yarattığı problemlere dikkat çeken Dört x Dört grubu, ikinci albümlerinde insanların birbirine içten gelerek ‘Evet’ demesinin çözümü getireceğine dikkat çekmişlerdir. İlk albümlerinde yer alan ‘Aylar Geçer’ ve ‘Arada Bir’ hit şarkılar arasında yer almış ve başarılı olmuştur. Grup, söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu’na ait olan ‘Aşk Katili’ şarkısına ilk video kliplerini çekerek, müzik kanallarında yayına başlamışlardır. Emir Khalilzade klibin yönetmenliğini yapmıştır. TMC Müzik’in yapımcılığını üstlendiği ‘Evet’ albümü sürprizlerle dolu bir albüm olarak rock severlerin karşısına çıkacak. Türk Rock’ının önemli vokallerinden Özge Fışkın, ‘Aslında’ şarkısıyla Dört x Dört’le bir düet gerçekleştirecek. Grubun ‘Evet’ albümündeki iki şarkısı ‘Zincir’ ve ‘Bazen’ İstanbul Film Festivali’nde gösterime giren ve yurtdışı film festivallerinde izlenecek filmin soundtrack’ı olarak yer alıyor. Ünlü şarkıcı Nilüfer’in Türk rock solist ve gruplarıyla yaptığı ’12 Düet’ albümünde ‘Kim Arar’ şarkısını  yorumlayan başarılı grup, ikinci albümleri için video klip çekimlerine hazırlanırken yoğun konser ve turne çalışmalarına da yetişmektedirler. Alp Tiner, 1976 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 1983 yılında 7 yaşında iken bando takımına giren sanatçı müzik kariyerine ilk adımı atmıştır. Lise yıllarında rock müziğine ve gitara ilgi duyan sanatçı, usta akademisyen hocalarla çalışarak teorik ve uygulama tekniklerine kısa zamanda hakim olmuştur. İzmir’de çeşitli rock gruplarıyla sahne alan Alp Tiner müzisyenliğinin yanı sıra deneyimlerini eğitmenlik yaparak genç nesile de aktarmaya devam etmektedir. İstanbul’a gelen sanatçı Hayal Kahvesi, Jazzstop gibi önemli sahnelerde Nilüfer, Şebnem Ferah, Teoman, Sarp, Bora Uzel gibi isimlerle de çalışmıştır. Sanatçı ayrıca rock grubu Korkuluk’un kurucusudur. İzmir, ülkemizin en öenmli üçüncü metropollerinden biridir. Fuar merkezi ve gelişmiş limanlarıyla turizm, ticaret ve kültür alanında gelişmiştir. Antik çağlarda Efes, Roma uygarlıklarına ait kalıntılarla İyonya uygarlığına uzanan tarihi geçmişi bulunmaktadır. İyon dilinde ‘Smyrna’ adı ile anılan bu antik kentin batı bölümünde denize uzanan Çeşme Yarımadası önemli tatil beldelerinden biridir. Uzun yüzyıllar Roma İmparatorluğu’nun egemenliğinde kalan şehir 1081 yılında Selçukluluar tarafından ele geçirilir. Ancak 1098’de Bizanslılar tarafından geri alınan şehir nihayet 1422 yılında Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil edilir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.