Emin Fındıkoğlu Caz Triosu
23 Mart 2010 Salı - 12:28     2.402 kez okundu.    
Emin Fındıkoğlu Caz Triosu

Emin Fındıkoğlu Caz Triosu
Ülkemizin tanınmış caz ustalarından Emin Fındıkoğlu her Cuma ve Cumartesi Jazz Company’de Emin Fındıkoğlu Trio konserlerini gerçekleştirecek.

1960’lı yıllardan sevilen nostaljik caz şarkıları Emin Fındıkoğlu’nun piyanosunda, solist Meltem ve kontrbasta Derya dinleyenlere derin hazlar yaşatıyorlar. Emin Fındıkoğlu ülkemizin önemli caz üstadlarıyla çalışmış ve ayrıca caz teorileri üzerine İTÜ Miam’da hocalık yapmaktadır. Jazz Company, İstanbul’da yeni bir caz merkezi olarak hizmet vermektedir. Girişlerin ücretsiz olarak yapıldığı mekanda 18 yaşın altında müzik severler üstadları dinlemek üzere giriş yapabiliyorlar. Aynı mekanda 27 Mart’ta sesini özlediğimiz ‘Memleketim’ şarkısının yankı bulduğu yıllarda tanıdığımız Ayten Alpman, kızı solist Ayşe Gencer ve damadı ünlü trompet sanatçısı İmer Demirer sahne alacaklar. ‘Stand Four’ grubu da gitarist Sarp Keskiner’in wash-board ve kazu enstrümanlarıyla mekanın konser programlarında yer alıyor. Talimhane’de şık bir otelin bünyesinde bulunan Jazz Company’de yeni ve birbirinden keyifli nostaljik konserlerde baharı karşılayacağız.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.