Emma Shapplin İstanbul Konseri
25 Mayıs 2010 Salı - 12:29     2.510 kez okundu.    
Emma Shapplin İstanbul Konseri

Emma Shapplin İstanbul Konseri

Buğulu enfes ses tınısıyla, romantik yorumu ve güzelliğiyle tüm dünyayı kendisine hayran bırakan sanatçı Emma Shapplin 11 Haziran 2010 Cuma akşam saat 21:00’de Kuruçeşme Arena’da Türk hayranlarına unutulmaz bir konser verecek.

Asıl adı Crystele Madeleine Joliton olan Fransız koloratür soprano sanatçısı 19 Mayıs 1974’te Paris’in dış banliyölerinden Savigny’de doğdu. Neoklasik sanat dönemi yazarı ve kompozitör olan sanatçı müzik kariyerine klasik müzikle başladı daha sonra hard rock türüne ilgi duydu. 18 yaşındayken eğitmeni Jean Patrick Capdevielle’in ikna etmesiyle yeniden klasik şarkı söyleme tekniklerine ve klasik müziğe dönüş yaptı. Bir klasikçi olmasından ziyade rock müzik tarzının getirdiği özgür ve hazcı kişiliğiyle göze çarpan Emma Shapplin stilinde kendini yetersiz sayarak daha fazla çalışmış ve klasik tarz ını sesine oturtmuştur. Klasik arkaik opera yı, pop müziğindeki modern geçişlerle kombine ederek kendine özgü bir tarz yaratan sanatçı eğitmeni Capdevielle’in Carmine Meo eserini birlikte çalışarak Fransızca, Latince ve eski İtalyanca olarak söyledi. İkinci çalışması Eterna’yı 17.yüzyıl İtalyan Barok müziğinden İtalyanca olarak söyledi ve klasik eserlerin yorumunda natürel dilin kullanılmasının gerektiğinin altını çizdi. Başarıyı da beraberinde getiren bu iki klasik çalışmanın ardından sanatçı 2009 yılında Macadam Flower’ Sony Music’ten çıkardı. Discovering Yourself, Spente Le Stelle, The Concert in Caesarea diğer çalışmaları arasında olup, dünya turneleri, TV çalışmaları ile dünyanın önemli kadın şan sesleri arasındadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.