En Büyük Domingo!
16 Ekim 2009 Cuma - 13:41     2.042 kez okundu.    
En Büyük Domingo!

En Büyük Domingo !
Gökten üç elma düştü. Domingo, Carreras ve Pavarotti.

Erkek seslerinin dünya üstündeki muhteşem üçlüsünden üç tenor dan Pavarotti’yi geçen yıl elinde beyaz mendiliyle aryalar söylerken aniden yitirdik. Muhteşem üçlüden geriye kalanlar, muhteşem çalışmalarıyla Pavarotti’yi de kalplerinde yaşatarak başarılı imzalar atıyorlar.
Stockholm’de 2005 yılında hayata gözlerini yuman soprano Birgit Nilsson’un adının ölümsüzleşmesi için kurulan vakıf bu yıl, Placido Domingo yu büyük bir ödülle taçlandırdı. Ödülün öyküsü ise çok ilginç: 1990’lı yıllarda Birgit, Placido’ya olan ilgi ve hayranlığını daha sonra vakfının başına geçecek olan Reisch’a ölümünden 3 yıl sonra açılmak üzere verdiği mektupta, Domingo’nun 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olmasını, operanın muhteşem sesinin taçlandırmasını istemiştir. Ödül töreni bu yıl, Domingo’nun, Birgit’le yıllarca aynı sahneyi paylaştığı Stockholm’deki İsveç Kraliyet Opera Salonunda gerçekleşecek. Sanat arkadaşlığının ve en güzel vefa örneğinin tüm dünyaya örnek olmasını diliyoruz. Ve Domingo’nun daha nice yıllar konser sahnelerinde ve operalarda güzel aryalarını dinlemek istiyoruz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.